Klasa A1: Jastrzębiec - Bibiczanka 1:3 CENNE PUNKTY JADĄ DO BIBIC

Klasa A1:  Jastrzębiec  - Bibiczanka 1:3 CENNE PUNKTY JADĄ DO BIBIC

Na trudnym terenie w Książu Wielkim, Bibiczanka wygrywa z tamtejszym Jastrzębcem 3:1 (1:1). Zwycięstwo pozwoliło wrócić naszej drużynie do pierwszej trójki, choć strata do lidera jest dość wyraźna.

Na prowadzenie w tym spotkaniu, pierwsi wyszli gospodarze. W 11 min. składną akcję Jastrzębca, pięknym strzałem wykończył Arkadiusz Przeździk. Po objęciu prowadzenia gospodarze oddali pole gry Bibiczance, która potrafiła to bardzo dobrze wykorzystać.

W 27 min. Ihor Lobanov, wykorzystał błąd obrony Jastrzębca i doprowadził do wyrównania. Już w następnej akcji mogło być 2:1 dla Bibiczanki, ale strzał z dystansu jednego z naszych zawodników, minął bramkę miejscowych.

Początek drugiej połowy spotkania, okazał się dość nieszczęśliwy dla Dominka Mnicha z Książa, który zobaczył drugą żółtą kartkę, a w konsekwencji czerwoną i musiał opuścić boisko. Gra Bibiczanki z przewagą jednego zawodnika, dość szybko przyniosła zmianę wyniku. W 55 min. dobrą kontrę bibiczan, nieprzepisowo zatrzymują w polu karnym gospodarze, a Marek Rechemtiuk pewnym strzałem z jedenastu metrów podwyższa na 2:1 dla Bibiczanki.

Ta bramka dodała pewności w grze podopiecznym Marka Salamona, którzy uzyskali przewagę i starali się zdobyć kolejną bramkę. W 75 min. spotkania bibiczanom udało się zrealizować to zamierzenie, po raz drugi w tym spotkaniu za sprawą rzutu karnego. Tym razem pewnym wykonawcą jedenastki okazał się Konrad Śniaz.

Gospodarze, pomimo gry w osłabieniu pod koniec meczu próbowali jeszcze zmniejszyć rozmiary porażki. Jednak strzały Arkadiusza Krawca i chwilę później Norberta Górskiego okazał się niecelne.

Bibiczanka, zasłużenie wgrała na trudnym terenie w Książu.

A-klasa grupa I. 9 kolejka: 13 października br. (niedziela) godz. 15.00. Stadion w Książu Wielkim. Widzów: 70. Jastrzębiec Książ Wielki - Bibiczanka 1:3 (1:1).

1:0 – 11 min. Arkadiusz Przeździk

1:1 – 27 min. Ihor Lobanov

1:2 – 55 min. Marek Rechemtiuk (z rzutu karnego)

Żółte kartki: 37’ i 49’ Dominik Mnich, 43’ Norbert Górski, 54’ Mateusz Celary; 42’ Przemysław Styrna, 45’ Konrad Śniaz, 52’ Szymon Sobolewski

Czerwona kartka: 49’ Dominik Mnich (w konsekwencji dwóch żółtych)

Jastrzębiec: Mateusz Celary - Tomasz Cielesta, Norbert Czaja, Wojciech Karwat, Dominik Mnich, Robert Banaszek (65’ – Mateusz Giełażyn), Damian Zyguła (75’ – Victor Hugo Fanaia), Arkadiusz Przeździk, Norbert Górski, Wibson Souza Oliviera (60’ – Arkadiusz Krawiec), Piotr Srebnicki.

Trener: Robert Banaszek

Bibiczanka: Jakub Raj- Szymon Sobolewski, Marek Rechemtiuk, Karol Baran, Przemysław Krawczyk, Kamil Jamróz (46’ - Kamil Klimczyk), Krzysztof Zawrzykraj, Marcin Kurzdym (80’- Rafał Furgał), Konrad Śniaz, Przemysław Styrna (46’ – Konrad Ekiert), Ihor Lobanov

Trener: Marek Salamon