Klasa A1: Bibiczanka - Wierzbowianka 1:1. ZNOWU STRATA PUNKTÓW

Klasa A1:  Bibiczanka - Wierzbowianka 1:1. ZNOWU STRATA PUNKTÓW

W meczu 10. kolejki rundy jesiennej Bibiczanka nieoczekiwanie straciła punkty na własnym boisku, remisując z Wierzbowianką Wierzbno 1:1 (1:0). To już kolejny mecz z zespołem z dolnej części tabeli, z którym Bibiczanka traci punkty na własne życzenie.

Mecz zaczął się zgodnie z planem, czyli od przewagi gospodarzy. Ta jednak nie przełożyła się szybko na efekt w postaci prowadzenia. Dopiero po przeszło 30 minutach gry Jakub Raj, strzelił bramkę dla Bibiczanki.

Bibiczanka miała przewagę, jednak bardzo zawodziła skuteczność w wykończeniu akcji. Zwłaszcza było to bardzo widoczne w drugiej części spotkania.

Goście ograniczali się jedynie do obrony. Ich kilka nielicznych akcji nie przyniosło im powodzenia. Na dodatek od 63 min. grali w osłabieniu, po drugiej żółtej i w konsekwencji czerwonej kartce dla Bartłomieja Kuteli.

Gdy wydawało się, że mecz zakończy się skromnym, ale zasłużonym zwycięstwem Bibiczanki. W drugiej minucie doliczonego czasu sędzia podyktował rzut wolny za faul, którego nie było. Piłkę przed linią pola karnego gospodarzy, ustawił grający trener gości Paweł Sowa i ładnym strzałem obok muru doprowadził do wyrównania.

Bibiczanka, przegrała mecz, którego przegrać nie powinna i straciła dwa punkty! Goście oddali jeden celny strzał na bramkę Adriana Sobczyka i wywieźli z Bibic remis, który przed meczem wzięliby w ciemno.

A-klasa grupa I. 10 kolejka: 20 października br. (sobota) godz. 15.00. Stadion w Bibicach przy ul. Sportowej 2. Widzów: 70. Bibiczanka – Wierzbowianka Wierzbno 1:1 (1:0).

1:0 – 32 min. Jakub Raj

1:1 – 90+2 min. Paweł Sowa

Kartki: żółte – Krzysztof Zawrzykraj (6’), Przemysław Krawczyk (28’), Jakub Raj (45’), Szymon Sobolewski (53’), Ihor Lobanov (70’); Bartłomiej Kutela (41 i 63’),

Czerwona kartka: 63’ Bartłomiej Kutela (w konsekwencji dwóch żółtych)

Bibiczanka: Adrian Sobczyk - Marek Rechemtiuk, Karol Baran, Przemysław Krawczyk, Jakub Raj, Marcin Kurzdym, Szymon Sobolewski, Krzysztof Zawrzykraj, Przemysław Styrna (58’ – Kamil Klimczyk), Ihor Lobanov (87’ – Rafał Furgał), Konrad Śniaz.

Trener: Marek Salamon

Wierzbowianka Wierzbno: Cyprian Baranowski – Mateusz Stopiński, Patryk Kot, Jarosław Nowak, Piotr Bucki, Jakub Hardyn, Maksymilian Kozerski, Bartłomiej Kutela, Tomasz Przeniosło, Marcin Sobczyk, Paweł Sowa.

Trener: Paweł Sowa