V liga. Prądnik - Bibiczanka 3:0 Z SUŁOSZOWEJ WRACAMY NA TARCZY

Na tarczy wracają z Sułoszowej, zawodnicy Bibiczanki, po przegranej 3:0 (2:0) z tamtejszym Prądnikiem. Porażka w tym spotkaniu z przedostatnią drużyną w tabeli "okręgówki" sprawia, że zespół Bibiczanki na dobre utknął na ostatnim miejscu w tabeli. Za tydzień derby z Zieleńczanką.

Porażka w spotkaniu z Prądnikiem sprawiła, że Bibiczanka raczej już do końca sezonu pozostanie „czerwoną latarnią” w grupie I, krakowskiej „okręgówki”. Aczkolwiek przebieg tego spotkania, tylko potwierdził, że wcale tak nie musiało być. Nie tylko w tym meczu, Bibiczanka momentami grała dobrą piłkę, posiadała przewagę, ale z boiska schodziła bez punktów.

Najczęściej obok wytrzymałości, brakowało skuteczności w wykończeniu okazji pod bramką przeciwnika. Nie inaczej było także w meczu w Sułoszowej. Bibiczanka grała, a bramki strzelił Prądnik. Do tego aż trzy, wykorzystując wszystkie stworzone w tym pojedynku sytuacje.

Gdyby bibiczanie, mogli cieszyć się taką skutecznością, przynajmniej w tej rundzie wiosennej, to dzisiaj zajmowaliby zupełnie inne miejsce w tabeli.

V liga okręgowa, grupa I. 22 kolejka: 19 maja br. (niedziela) godz. 17.00. Stadion w Sułoszowej. Widzów: 60. Prądnik Sułoszowa - Bibiczanka Bibice 3:0 (2:0).

1:0 – 28 min. Dariusz Szewczyk

2:0 – 43 min. Jarosław Kozioł

3:0 – 68 min. Szymon Cygankiewicz

Sędziował:

Kartki: żółte – bez kartek.

Prądnik Sułoszowa: Maciej Jankiel – Jarosław Kozioł, Krzysztof Kaganiec, Dawid Gęgotek, Karol Gęgotek – Dominik Zając (60’ Szymon Cygankiewicz), Szymon Skołucki, Maciej Kozioł (80’ Sebastian Śmigielski), Dominik Kajda (85’ Bartosz Lipa) – Grzegorz Gądek (75’ Kacper Gęgotek), Dariusz Szewczyk.

Trener: Marcin Górka

Bibiczanka Bibice: Adrian Sobczyk – Jakub Raj, Karol Baran, Konrad Podsiadły (70’ Konrad Zabiegaj), Marek Rechemtiuk (62’ Marcin Kurczek) – Alex Noworyta (46’ Eryk Bielecki), Dawid Dragosz, Przemysław Krawczyk (72’ Kamil Jamróz), Michał Komenda, Kamil Klimczyk (55’ Rafał Szych) – Dariusz Nowak

Trener – opiekun drużyny: Łukasz Flaga