Młodzik Młodszy D2 - II liga: Bibiczanka - Galicja 11:2. SERIA ZWYCIĘSTW TRWA!

Kolejny zwycięski mecz zaliczyła drużyna Młodzików Młodszych wygrywając z Galicją Raciborowice 11:2 (2:1). W 9 min. wynik spotkania otworzył Mikołaj Kowalski, a końcowy wynik meczu został ustalony w ostatniej doliczonej minucie gry. Najpierw jedenastą bramkę dla gospodarzy zdobył Karol Michałowski, a w chwilę później drugiego gola dla gości Adrian Raźny.

Do przerwy Bibiczanka prowadziła 2:1. Na prowadzenie naszą drużynę wyprowadził w 9 min. spotkania, najbardziej waleczny tego dnia, Mikołaj Kowalski. Napastnik bibiczan, zamknął dośrodkowanie z rzutu rożnego na długim słupku i ładnym strzałem głową posłał piłkę do bramki Galicji. W 19 min. po zamieszaniu w polu karnym  na  niesygnalizowany strzał zdecydował się Alan Lewicki. Była to bardzo dobra decyzja zawodnika gospodarzy, ponieważ bramkarz nawet nie interweniował, gdy piłka zatrzepotała w siatce.

Na 3 minuty przed końcem pierwszej  połowy kontaktową bramkę zdobyła drużyna Galicji. Bramkarz naszej drużyny zupełnie zbagatelizował toczącą się piłkę kopniętą przez zawodnika Galicji w jego stronę, źle obliczając tor jej lotu. Piłka przeleciała pomiędzy rękami i nogami interweniującego bramkarza Bibiczanki...

Drużyna z Raciborowic, po zdobyciu bramki kontaktowej ruszyła odważniej do przodu, chcąc szybko doprowadzić do  zdobycia wyrównującego gola. W ciągu ostatnich minut  pierwszej części gry, Bibiczanka tylko się broniła. Jednak na tyle skutecznie, że przed przerwą nie padły już żadne bramki.

Druga połowa rozpoczęła się podobnie jak pierwsza od celnego trafienia na 3:1 autorstwa Mikołaja Kowalskiego. Później swoje trzy kolejne trafienia dołożył Dawid Flaga, kompletując klasycznego hattricka.

Taki wynik sprawił, że goście nie mieli już szans na lepszy rezultat. Bibiczanka, zaś złapała wiatr w żagle i wykorzystywała niemal wszystkie stwarzane sytuacje. W drugiej połowie podopieczni trenera Damian Tawa, zdobyli 9  bramek, ostatecznie wygrywając to spotkanie 11-2. Najwięcej bramek w całym spotkaniu zdobyli Dawid Flaga (5) i Mikołaj Kowalski (3).

"Wynik  cieszy i zwycięstwa mobilizują, ale musimy pracować na treningach nad szybkością rozgrywania piłki. Brawo dla chłopaków za zaangażowanie i walkę, ale wielki podziw z mojej strony, jak i całej drużyny dla Maksa Kopca. Nasz zawodnik przyjechał na mecz z kontuzją i wytrwał w całym spotkaniu." - podsumował trener DamianTaw.

W najbliższą środę, 22 maja o godz. 18.00, na własnym boisku w Bibicach przy ulicy Sportowej 2, Bibiczanka zmierzy się w rewanżu z Wierzbowianką Wierzbno. Nasi zawodnicy już nie mogą doczekać się tego pojedynku. Jedynej porażki jakiej dotychczas doznali, była przegrana w Wierzbnie. Może to być, także ważny mecz w kontekście końcowego układu w tabeli.

Aktualnie Bibiczanka jest na pierwszym miejscu, mając tyle samo punktów co zespół z Proszowic, lecz do rozegrania ma jeden zaległy mecz.

II Liga Okręgowa Młodzików Młodszych, grupa 11. 7 kolejka: 18 maja br. (sobota) godz. 10.30. Stadion w Bibicach przy ul. Lipowej 28. Widzów: 30. Bibiczanka Bibice – Galicja Raciborowice 11:2 (2:1)