V liga. Bibiczanka - Zieleńczanka 2:1. BIBICZANKA WYGRYWA W DERBACH!

Kiedy wreszcie wygrać jak nie w derbach? Można by zapytać przed tym spotkaniem. Każda zła, jak i dobra passa ma swój koniec. Tak też było wczoraj w derbach gminy Zielonki, na poziomie ligi okręgowej, pomiędzy Bibiczanką a Zieleńczanką 2:1 (1:1). Dodatkowa mobilizacja, emocje i jeszcze większe zaangażowanie i wola walki, pozwoliły drużynie Bibiczanki sięgnąć, po raz pierwszy w tej rundzie, po komplet punktów i do tego w meczu z rywalem zza miedzy. Szkoda tylko, że na kolejne derby będzie trzeba jakiś czas zaczekać...

To zwycięstwo może być bardzo ważne w kontekście przyszłego sezonu, niestety już na szczeblu A-klasy. Gdyby przyszło wcześniej mogło też być impulsem do walki o utrzymanie. Ale trudno, takie jest życie i taki sport. Trzeba tylko ze wszystkiego w odpowiednim momencie wyciągnąć właściwe wnioski.

Z przebiegu spotkania więcej z gry miała Zieleńczanka, ale ambitna postawa bibiczan sprawiła, że goście nie byli w stanie nic więcej ugrać w tym spotkaniu. Bibiczanka była lepsza o jedną bramkę. Duże znaczenie dla przebiegu tego spotkania miała bramka Dariusza Nowaka zdobyta już w 5 min. gry. Goście wyrównali tuż przed przerwą. Decydującą o zwycięstwie bramkę Bibiczanka zdobyła kilka minut po przerwie. Dobra gra podopiecznych Łukasza Flagi sprawiła, że w końcu w Bibicach kibice doczekali się wygranej.

V liga okręgowa, grupa I. Mecz zaległy z 23 kolejki: 12 czerwca br. (środa) godz. 18.00. Stadion w Bibicach przy ul. Sportowej 2. Widzów: 100. Bibiczanka Bibice – Zieleńczanka Zielonki 2:1 (1:1).