Młodzik D2 - II liga Orzeł - Bibiczanka 2:1 PRZERWANA SERIA ZWYCIĘSTW, ALE JEST AWANS

Młodzik D2 - II liga Orzeł - Bibiczanka   2:1  PRZERWANA SERIA ZWYCIĘSTW, ALE JEST AWANS

Na liczbie 8  zatrzymał się licznik bibiczan licząc zwycięstwa z  rzędu.

W piątkowe popołudnie drużyna Młodzików młodszych pewna już awansu rozgrywała swój ostatni ligowy mecz z drużyną Orła Bębło.
Szanse zagrania od pierwszej minuty dostali zmiennicy. Drużyna Bębła przystąpiła do meczu z brakami kadrowymi grając o jednego zawodnika mniej. Na nieszczęście braki kadrowe zawodników z Bębła nie były widoczne. Gra obu drużyn nie była porywająca i o dziwo przeważającą stroną była drużyna Bębła. Nie wiadomo jaki wpływ na postawę w meczu miała świadomość komfortu psychicznego z awansu do I ligi niezależnie od wyniku meczu.
Jedyną bramkę dla naszej drużyny zdobył Wojciech Ożóg, gdzie wyjątkowo w tym meczu został usytuowany w roli snajpera.
Po podaniu ze środka boiska Ożóg zagrał piłkę z Mikołajem Kowalskim ten popędził prawą stroną i zagrał na wolne pole wzdłuż bramki do wybiegającego na wolną pozycje Ożogowi. Ożóg w swoim stylu podniósł głowę i uderzył w długi róg bramki.
Bramka ta zamiast podziałać motywująco zadziała ...............wręcz paraliżująco od tego momentu drużyna bibiczan przestała grać w piłkę
Kontaktową bramkę drużyna z Bębła zdobyła po akcji, gdy jeden zawodnik drużny przeciwnej w sobie tylko znany sposób ogrywa naszych czterech zawodników i bez żadnego pressingu oddaje strzał 1-1.
Na przerwę schodzimy przy wyniku remisowym i tutaj można zakończyć pozytywny wydźwięk tego spotkania.

Druga połowa to indywidualizmy naszych zawodników. Długie holowania piłki, brak ruchu, granie na stojąco. Po jednej takiej akcji ze środka tracimy bramkę na 2-1 gdzie jeden z naszych zawodników zagrywa piłkę do środka boiska.  Drugi z pomocników traci piłkę bez walki nawet się do niej nie ruszając. Zawodnikowi rywali pozostało wykończyć akcje.
Drużyna po prowadzeniu cofnęła się i skutecznie zabarykadowała dostęp do bramki.

Pomimo porażki jednak sezon ten uznajemy za udany kończmy na 1 miejscu uzyskując 3pkt przewagi nad drugą drużyną z Proszowic. Świetna passa 8 meczy wygranych z rzędu.
Mecz ten znów dowodzi że piłka nożna to gra drużynowa i bez zrozumienia drużyny i samymi indywidualnościami ciężko wygrać mecz.

O sile drużyny  również stanowią również zawodnicy rezerwowi.
Przed nami okres roztrenowania, a następnie obóz, gdzie będziemy się przygotowywać do gry na wyższym poziomie rozgrywkowym.

II Liga Okręgowa Młodzików Młodszych, grupa 11. 10 kolejka: 14 czerwca br. (piątek) godz. 18.30. Stadion przy ul. Sportowej 14 w Bęble. Widzów: 30. Orzeł Bębło - Bibiczanka Bibice 2:1 (1:1).

Czas gry: 2x30 minut