Młodzik D2 - II liga Jadwiga - Bibiczanka 2:0 ZNOWU PORAŻKA W REWANŻU

Po powrocie z bardzo udanego turnieju w Pradze, drużyna Młodzików zmierzyła się w rewanżowym meczu ligowym z Jadwigą Kraków. Po zwycięstwie Bibiczanki na własnym boisku, tym razem w Krakowie lepsza okazała się Jadwiga wygrywając 2:0 (2:0). To kolejna porażka w rewanżu naszej drużyny, która wygrywa w pierwszym spotkaniu, a przegrywa w rewanżu.

Mecz rozpoczął się od dobrej akcji Bibiczanki, ale Kacper Cisowski nie zdołał zakończyć jej celnym trafieniem. Jadwiga w rewanżu już w swojej pierwszej akcji w 11 min. zdobyła prowadzenie. Błąd w środku przed polem karnym popełnili zawodnicy Bibiczanki, do tego doszedł jeszcze brak krycia i asekuracji we własnym polu karnym sprawił, że Patryk Fecko bez trudu pokonał naszego bramkarza.

W 13 min. Bibiczanka mogła doprowadzić do wyrównania. Błąd popełnił bramkarz Jadwigi, ale ostatecznie piłka po strzale Krzysztofa Szczudrawy o centymetry minęła bramkę gospodarzy. W chwilę później ponownie przed szansą stanął Kapcer Cisowski, ale piłka po jego strzale sprzed pola karnego poszybowała ponad bramką.

Kolejną okazję do wyrównania bibiczanie mieli w 20 min. gry. Krzysztof Szczudrawa przeprowadził ładną, indywidualną akcję lewą stroną boiska, minął dwóch zawodników Jadwigi, ale jego strzał na raty obronił bramkarz.

Po kilku okazjach Bibiczanki, pod koniec pierwszej części gry inicjatywę przejęła ponownie Jadwiga. Efektem tego była bramka na 2:0 w 24 min. Najpierw strzał z dystansu dobrze obronił Michał Skrzyński, ale wobec dobitki Patryka Fecki nasz bramkarz był bez szans. Do tego nasi obrońcy nie zdążyli z asekuracją i nie wybili piłki sparowanej przez naszego bramkarza.

Druga połowa rozpoczęła się podobnie jak pierwsza część spotkania. Najpierw dobrą akcję w 33 min. przeprowadziła Bibiczanka. Patryk Żak rozegrał ze środka na lewą stronę do Krzysztofa Szczudrawy, ale jego strzał trafił w boczną siatkę.

W odpowiedzi dwukrotnie w 36 i 38 min. groźnie skontrowała Jadwiga. Na szczęście nasz bramkarz Michał Skrzyński wyszedł z tych pojedynków zwycięsko.

W 40 min. wydawało się, że wreszcie bramkę kontaktową zdobędą podopieczni Mariusza Wojtygi. Akcję w środku boiska rozpoczął Karol Kawalec, jednak strzał Kacpra Purskiego trafił w obrońcę, a dobitka okazała się za słaba. W chwilę później ponownie dobrą akcję rozpoczął Karol Kawalec, podając tym razem do wychodzącego na czystą pozycję Kacpra Cisowskiego, któremu w oddaniu strzału przeszkodzili ostatecznie wracający obrońcy.

Do końca spotkania, Bibiczanka próbowała zmienić wynik i uratować choćby remis, ale Jadwiga grała uważnie w obronie i skutecznie przerywała akcje ofensywne bibiczan.

II Liga Okręgowa Młodzików D1, grupa 11. Mecz z 5 kolejki. 12 czerwca br., (środa) godz. 18.00. Stadion przy ul. Bataloniu „Skała” AK5 w Krakowie. Widzów: 50. Jadwiga Kraków - Bibiczanka Bibice 2:0 (2:0)

Mecz: 2x30 minut.

Sędziował:

1:0 - 11 min. Patryk Fecko

2:0 – 25 min. Patryk Fecko

Jadwiga: Mikołaj Despet (31’ Franciszek Kowal) – Maciej Gądek, Krystian Jarosz, Jakub Kulpiński, Stanisław Michaluk, Maksymilian Pezda, Patryk Warnke, Przemysław Wiśniewski, Patryk Fecko.

Na zmiany powrotne wchodzili: Franciszek Kowal, Tymoteusz Bodek, Stanisław Żelazny

Trener: Leszek Sawicki

Bibiczanka: Michał Skrzyński – Grzegorz Adamczyk, Szymon Szymanek, Igor Liszka, Krzysztof Szczudrawa, Maksymilian Krowiak, Kacper Purski, Patryk Żak, Kacper Cisowski.

Na zmiany powrotne wchodzili: Piotr Czajka, Szymon Gajos, Sebastian Kucharczyk, Bartosz Mikina, Karol Kawalec,

Trener: Mariusz Wojtyga