„Stary, nowy” trener. MAREK SALAMON PONOWNIE TRENEREM BIBICZANKI

Marek Salamon od nowego sezonu wraca na trenerską ławkę pierwszej drużyny KS Bibiczanka, którą poprzednio prowadził do czerwca 2017 r. Wtedy to, zespół pod jego wodzą zajął drugie miejsce w A-klasie, przegrywając walkę o awans z Wieczystą Kraków. Jednak w wyniku wycofania rezerw Cracovii z IV ligi i utrzymaniu Orła Piaski Wielkie, Bibiczanka, mająca wówczas najlepszy bilans punktowy, spośród drużyn z trzech grup A-klasy otrzymała prawo gry w lidze okręgowej.

Marek Salamon, trener z licencją UEFA A jest absolwentem Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie, specjalizacja trenerska. Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy z młodzieżą i zespołami seniorskimi. Pracuje także jako nauczyciel w Szkole Mistrzostwa Sportowego Piłki Nożnej w Krakowie. Jest również trenerem juniorów starszych w MKS SMS Kraków. Od sierpnia 2017 r. do maja 2019 r. prowadził drużyny z ligi okręgowej. Najpierw Targowiankę Targowisko, a ostatnio Pogoń Miechów.

Poprzednio trener Marek Salamon, prowadził Bibiczankę w A-klasie w trzech kolejnych sezonach od 2014 do 2017 roku. Teraz po dwóch latach przerwy powraca do Bibic, po tym jak Bibiczanka nie zdołała utrzymać się w krakowskiej „okręgówce”.

Zarząd Klubu postawił przede mną zadanie zbudowania drużyny, która będzie w stanie podjąć walkę o powrót do ligi okręgowej.” – mówi Marek Salamon, nowy trener Bibiczanki. Jednak, by tak się stało, wszyscy zawodnicy, którzy będą stanowić kadrę naszej drużyny, muszą mieć świadomość, że piłka nożna, to gra zespołowa i aby osiągnąć zaplanowany cel wszyscy muszą najpierw to zrozumieć, a następnie podjąć to wyzwanie”.

Nowy trener ma także przywrócić drużynie charakter i styl gry jaki ta miała za jego poprzedniej kadencji. Wówczas, do rzadkości należały remisy Bibiczanki w meczach ma własnym boisku, nie mówiąc już o porażkach. Przede wszystkim jednak, Bibiczanka uchodziła wtedy za drużynę bardzo dobrze przygotowaną fizycznie, która często rozstrzygała wyniki spotkań między 70 a 90 minutą meczu, gdy większość drużyn już opadła z sił.

Aktualnie po spadku z „okręgówki” w kadrze zespołu seniorów na pewno nastąpią zmiany. Odejdzie spora grupa zawodników, a w ich miejsce klub chce pozyskać nowych graczy.

Przygotowania do nowego sezonu Bibiczanka, rozpocznie we wtorek, 16 lipca br. na własnych obiektach. W trakcie przygotowań rozegra też kilka spotkań kontrolnych. Start rozgrywek w klasie A, zaplanowano w dn. 17-18 sierpnia.

Nowy trener wraz z Zarządem Klubu, zaprasza zawodników zainteresowanych grą w drużynie Bibiczanki na pierwszy trening. Można też wysłać swoje zgłoszenie do drużyny seniorów Bibiczanki wraz z numerem telefonu na adres mailowy: apbibiczanka@interia.eu