Ruszają przygotowania do nowego sezonu. BIBICZANKA POZNAŁA RYWALI W KLASIE A

W poniedziałek, 15 lipca br. Małopolski Związek Piłki Nożnej w Krakowie, przedstawił podział na grupy w piłkarskich klasach A i B oraz w rozgrywkach drużyn młodzieżowych. Drużyna seniorów Bibiczanki, spadkowicz z ligi okręgowej, trafiła do grupy I. Początek rozgrywek w nowym sezonie zaplanowano na 24 i 25 sierpnia br.

Po dwóch ostatnich sezonach, w których Bibiczanka występowała w lidze okręgowej, podopieczni trenera Marka Salamona wracają do klasy A. Rywalami w grupie I naszej drużyny w walce o powrót do „okręgówki” będą następujące zespoły: Czarni’03 Grzegorzowice, Galicja Raciborowice, Jastrzębiec Książ Wielki, Kapitol Racławice, Michałowianka Miachałowice, Orzęł Bębło, Partyzant Dojazdów, Płomień Kościelec (beniaminek), Prądniczanka II Kraków (beniaminek), Spartak Wielkanoc-Gołcza, Strażak Goszcza, Szreniawa Koszyce, Wierzbowianka Wierzbno.

Z większością tych drużyn Bibiczanka rywalizowała już w poprzednich sezonach w klasie A. Ostatni raz było to w sezonie 2015/2016. Teraz zapowiada się więc kilka ciekawych pojedynków. Poza tym będzie także kilka dalekich wyjazdów, jak choćby do Książa Wielkiego, Racławic, Kościelca, Wielkanocy czy Koszyc.

Początek rozgrywek w klasie A, zaplanowano na 24 i 25 sierpnia br.

Tymczasem we wtorek, 16 lipca br. o godz. 19.00, drużyna seniorów Bibiczanki rozpoczyna przygotowania do występów w nowym sezonie.

Pierwsze dwa treningi, pod nieobecność trenera Marka Salamona poprowadzi dotychczasowy opiekun zespołu, trener Łukasz Flaga. Od następnego tygodnia, po powrocie z wcześniej zaplanowanego urlopu, drużynę do występów w nowym sezonie będzie przygotowywał już Marek Salamon.

W kadrze seniorów Bibiczanki, w porównaniu z poprzednim sezonem zajdzie sporo zmian. Z drużyny odeszło już co najmniej kilku zawodników, którzy dołączyli w minionej przerwie zimowej. Klub czyni jednocześnie starania o pozyskanie nowych graczy.

Ostatecznie o tym kto odszedł, a kto zostanie nowym zawodnikiem Bibiczanki, będzie wiadomo w ciągu najbliższych kilkunastu dni. Trwają rozmowy z potencjalnymi kandydatami do gry w Bibiczance.

Zarząd Klubu, zaprasza wszystkich zainteresowanych zawodników grą w KS Bibiczanka na treningi w każdy wtorek i czwartek o godz. 19.00. Więcej szczegółów można też uzyskać pod numerem telefonu: +48/606-944-299 lub wysyłając SMS na podany numer.