Pogoda pokrzyżowała plany. DERBY PRZEŁOŻONE NA 12 CZERWCA

Ulewne deszcze w ciągu ostatnich dni sprawiły, że najbliższe derby gminy Zielonki w grupie I krakowskiej ligi okręgowej pomiędzy Bibiczanką a Zieleńczanką nie odbędą się. Mecz był zaplanowany na niedzielę, 26 maja godz. 17.00. Nowy termin spotkania to środa, 12 czerwca br. godz. 18.00.

Tak duże opady deszczu w ostatnich dniach, pokrzyżowały plany rozegrania wielu spotkań, nie tylko w ligach seniorskich. Wprawdzie główne boisko w Bibicach posiada drenaż, ale spadło tyle wody, że potrzeba co najmniej dwóch dni pełnych słońca, aby boisko nadawało się do gry.

"Ostatnie ulewne deszcze sprawiły, że nie mamy możliwości przygotowania boiska. Trawa jest tak wysoka, że aby ją skosić, trzeba aby boisko było suche. - mówi Mariusz Skrzyński, wiceprezes ds. sportowych KS Bibiczanka. W takich warunkach szkoda nie tylko zdrowia zawodników, którzy są narażeni na zwiększone ryzyko odniesienia kontuzji, ale też musimy dbać do dobry stan naszej murawy. Przecież liga nie kończy się tylko na tym najbliższym meczu. Przed nami jeszcze sporo spotkań, także w rozgrywkach młodzieżowych".

Z kolei Jerzy Król, prezes Bibiczanki, powiedział, że: "W uzgodnieniu z prowadzącym rozgrywki ligi okręgowej Podokręgiem PN w Olkuszu oraz drużyną Zieleńczanki, nowy termin spotkania został wyznaczony na środę, 12 czerwca o godz. 18.00. Zapraszamy wszystkich kibiców obu drużyn na to spotkanie w nowym terminie".

Nieco lepsza sytuacja jest na dolnym boisku treningowym. Jest szansa, że przy sprzyjającej pogodzie, to boisko uda się skosić w sobotę późnym popołudniem. Dzień po planowanych derbach seniorów, swój mecz ma zaplanowany drużyna Młodzików w II lidze okręgowej. Jeśli tym razem aura będzie korzystna, to spotkanie odbędzie się na dolnym boisku w poniedziałek, 27 maja o godz. 18.00.

Zapraszamy zatem wszystkich naszych kibiców na najbliższe mecze drużyny seniorów i zespołów młodzieżowych KS Bibiczanka.