Młodzik Młodszy D2 - II liga: Kosynierzy - Bibiczanka 0:5. WYSOKA WYGRANA W ŁUCZYCACH

Młodzik Młodszy D2 - II liga: Kosynierzy - Bibiczanka 0:5.  WYSOKA WYGRANA W ŁUCZYCACH

Podopieczni trenera Damiana Tawa, drużyna Młodzików Młodszych Bibiczanki, zdobyli kolejny komplet punktów w meczu ligowym. Tym razem pewnie i wysoko pokonali w meczu wyjazdowym Kosynierów Łuczyce 5:0 (2:0). Hat-trickiem popisał się Dawid Flaga, który jedną z bramek zdobył prosto z rzutu rożnego, niczym legendarny Kazimierz Deyna.

Mimo wysokiego  końcowego wyniku początek spotkania nie zapowiadał takiego rezultatu. Do  momentu strzelenia pierwszej bramki gra była bardzo wyrównana i toczyła się w środkowej części boiska.

Pierwsza bramka padła po dwójkowej wymianie piłki naszych zawodników.  Dawid Flaga zagrał na wolne pole do wychodzącego na czystą pozycję Wojciecha Ożoga, który płaskim strzałem pokonał zaskoczonego bramkarza Kosynierów.

Stracona bramka  zmobilizowała gospodarzy, którzy wręcz rzucili się do odrabiania straty. Teraz przewagę osiągnął zespół z Łuczyc, który przejął inicjatywę. W 20 minucie spotkania gospodarze byli bardzo blisko zdobycia wyrównania. Jeden z ich zawodników przejął źle wybitą piłkę ze strefy obronnej Bibiczanki i zdecydował się na strzał z dystansu. Tylko cudowna parada Krystiana Gronusia uratowała nas przed stratą gola. Piłka zmierzała w samo okienko naszej bramki.

Duże odstępy pomiędzy formacjami  na boisku nie pozwalały przejąć piłki, szczególnie w środkowej  jej części. Zawodnicy z Łuczyc uprzedzali naszych środkowych pomocników. Po jednej z akcji naszych rywali piłkę na środku naszej połowie przejął  Kacper Lubieński i długim podaniem uruchomił Dawida Flagę, którego zastopował ostatecznie bramkarz rywali wybijając piłkę na róg.

Co nie udało się z akcji udało się w następnej minucie, gdy na zegarku arbitra widniała 30 minuta. Wykonujący rzut rożny Dawid Flaga tak "dokręcił" futbolówkę, że  ta wpadła do bramki przy dalszym  słupku.

Druga połowa rozpoczęła się od akcji rywali. Przy linii bocznej z piłką minął się Bartłomiej Czerwiec, a napastnik gospodarzy znalazł się w sytuacji sam na sam z naszym bramkarzem. Jednak Krystian Gronuś, pokazał się ponownie z bardzo dobrej strony, ratując zespół przed utratą gola. .

Jednak w 36 minucie było już 3:0 dla Bibiczanki. Szymon Anioł uruchomił na skrzydle Wojciecha Ożoga. Pomocnik bibiczan na pełnej szybkości, złamał akcje  do środka, gdzie został sfaulowany przez jednego z zawodników gospodarzy. Sędzia odgwizdał rzut wolny, który pewnym uderzeniem zamienił na bramkę Dawid Flaga.

Dominacja bibiczan w drugiej połowie została potwierdzona kolejną bramką. W 49  minucie składna akcja  naszych zawodników przyniosła bramkę nr 4. Szymon Anioł zagrał piłkę do Kacpra Lubieńskiego, którą popularny "Baranek" rozgrywający mecz  życia, znakomicie podał na lewe skrzydło do Dawida Flagi. Nasz bramkostrzelny napastnik, złamał akcje do środka i uderzył piłkę na bramkę. Strzał była na tyle mocny, że piłka przełamała ręce bramkarza i wpadła do siatki.

W 50 minucie grający z urazem Bartłomiej Czerwiec opuścił boisko. W jego miejsce wszedł Wojciech Ożóg, który zamienił w obronie Szymona Anioła. Ten zaś został przesunięty do środka pomocy. Grając bliżej napastników w jednej z akcji na bramkę gospodarzy Szymon Anioł, zdecydował się na wprowadzenie piłki środkiem przed pole karne i widząc, że nie jest przez nikogo atakowany zdecydował się na strzał, po którym piłka zatrzepotała w bramce.

Po meczu trener Damian Taw powiedział: "Cieszy mnie to, że chłopaki walczą pomimo  kontuzji tak jak dzisiaj Bartek Czerwiec i Maks  Kopiec, którzy nawet nie chcą słyszeć o zmianie. Dzisiaj byłem też bardzo zadowolony z gry Kacpra Lubieńskiego. Wreszcie zagrał mecz na swoim poziomie. Gratuluje całej drużynie jak również Dawidowi Fladze, który przyzwyczaił już nas do zdobywania hattricków w każdym meczu i to  on stanowi o sile naszego rażenia. To już chyba nasz znak rozpoznawczy, że druga połowa jest znaczenie lepsza niż pierwsza".

II Liga Okręgowa Młodzików Młodszych, grupa 11. 8 kolejka: 25 maja br. (niedziela) godz. 10.00. Stadion w Łuczycach. Widzów: 30. Kosynierzy Łuczyce - Bibiczanka Bibice 0:5 (0:2).

Czas gry: 2x30 minut