Młodzik D1 - II liga: Bibiczanka - Clepardia 0:2 GOŚCINNOŚĆ ZA GOŚCINNOŚĆ

W pierwszym spotkaniu w Krakowie, drużyna Młodzików Bibiczanki wygrała z Clepardią 1:0, w rewanżowym meczu w Bibicach, lepsza okazała się Clepardia. Obydwa zespoły były więc bardzo gościnne dla siebie, ale lepszy bilans o jedną zdobytą bramkę więcej ma Clepardia.

Już w 2 min. spotkania Kacper Cisowski mógł otworzyć wynik dla Bibiczanki. Napastnik gospodarzy popisał się ładnym rajdem prawą stroną boiska i ładnym strzałem ale bramkarz Clepardii obronił. Odpowiedź Clepardii przyszła bardzo szybko, bo już w 3 min. Goście w jednej akcji stworzyli dwie stuprocentowe okazje, które w świetnym stylu obronił Michał Skrzyński.

Kolejne minuty upływały pod znakiem akcji raz pod jedną, raz pod drugą bramką. Trochę więcej dokładności i jakości było po stronie Clepardii. Jednak nie przyniosło to efektu bramkowego dla gości.

Ciekawiej na boisku zrobiło się ponownie w 17 min. pierwszej połowy. Wtedy to, Patryk Żak, po dobrej akcji zdołał wywalczyć rzut rożny, po którym Sebastian Kucharczyk, gdyby lepiej trafił w piłkę, mógł zdobyć gola dającego prowadzenie. W 5 minut później Wiktor Wolanin, po ładnej akcji, z ostrego kąta strzelił nad bramką. Do przerwy 0:0.

Drugą połowę, lepiej rozpoczęli goście. Dwukrotnie bardzo dobrze w bramce bibiczan zachował się, po raz kolejny i nie tylko w tym spotkaniu nasz bramkarz, Michał Skrzyński.

Z kolei w 36 min., po okresie przewagi Clepardii, po raz drugi bardzo dobrą okazję miał Kacper Cisowski. Ostatecznie w pojedynku jeden na jeden z bramkarzem gości, napastnik gospodarzy nie oddał strzału na bramkę.

W 42 min. Clepardia wykorzystała błąd Bibiczanki i objęła prowadzenie w sytuacji, gdy nic tego nie zapowiadało. Niepotrzebny faul sprawił, że goście mieli okazję do dośrodkowania w pole karne gospodarzy, które najpierw będąc w trudnej sytuacji wybił trochę za krótko bramkarz, a chwilę później całkowicie źle i przed środek pola karnego wybił jeden z naszych obrońców. Tam najszybciej do piłki doszedł Patryk Mirek i mocnym strzałem wyprowadził Clepardię na prowadzenie.

Bibiczanka, po stracie bramki nie mając już nic do stracenia odważniej zaatakowała. Z kilku okazji najbliżej wyrównania był Wiktor Wolanin w 54 min. spotkania. Nasz zawodnik bardzo ładnie znalazł się za linią obrońców Clepardii, minął wychodzącego bramkarza i strzelił do pustej bramki, jednak tocząca się po zbyt wysokiej trawie piłka, zatrzymała się na linii bramkowej, z skąd w ostatniej chwili wybił ją wracający obrońca gości. Szkoda tej sytuacji, bo w normalnych warunkach boiskowych piłka znalazłaby się w bramce…

Ostateczny wynik na 2:0 dla gości ustalił w 59 min. Maciej Wszoła, który wykończył szybką akcję gości, wykorzystując brak krycia ze strony obrońców Bibiczankia, zaangażowanych we wcześniejszą akcję ofensywną.

Tak więc, w rewanżu Bibiczanka była na tyle gościnna, że komplet punktów pojechał do Clepardii. Naszej drużynie pozostaje tylko żałować, że mimo lekkiej przewagi w tym spotkaniu po stronie gości, można było ten mecz przynajmniej zremisować. Na domiar złego w uzyskaniu korzystnego, nie pomogła też wspomniana już, zbyt wysoka trawa na boisku, w której zatrzymała się piłka po strzale Wiktora Wolanina w 54 min. zmierzająca do pustej bramki….

II Liga Okręgowa Młodzików D1, grupa 11. 10. kolejka. 27 maja br., (poniedziałek) godz. 18.00. Stadion w Bibicach przy ul. Lipowej 28. Widzów: 40. Bibiczanka Bibice – Clepardia Kraków 0:2 (0:0)

Mecz: 2x30 minut.

Sędziował: Bartłomiej Gorzkowski