Obchody Jubileuszu 25-lecia. WIELKIE ŚWIĘTO BIBICZANKI.

Obchody Jubileuszu 25-lecia powstania KS Bibiczanka, które odbyły się w sobotę, 24 czerwca br. na stadionie w Bibicach były okazją do złożenia podziękowań i nagrodzenia tych wszystkich osób, które w całym 25-leciu zasłużyły się dla klubu. Zasłużeni działacze i osoby, które wydatnie przyczyniły się do rozwoju KS Bibiczanka otrzymały pamiątkowe medale, odznaczenia od MZPN i Zrzeszenia LZS oraz okolicznościowe dyplomy. Ten dzień był wielkim świętem KS Bibiczanka.

Część oficjalna obchodów jubileuszu rozpoczęła się po zakończeniu Turnieju Żaków i Orlików. Słowa podziękowania i życzenia skierowali do Członków Klubu m.in. wójt Gminy Zielonki Bogusław Król, prezes honorowy Zrzeszenia LZS Mieczysław Nowakowski oraz sołtys wsi Bibice Tadeusz Łysek. Wszyscy podkreślali rolę i znaczenie klubu na rzecz rozwoju kultury fizycznej i sportu w gminie Zielonki. Życzyli też dalszej owocnej pracy i kolejnych sukcesów.

W podziękowaniu za społeczną pracę w całym 25-leciu na rzecz KS Bibiczanka były medale i odznaczenia. Jako pierwszy wręczył je Łukasz Krupa z Małopolskiego Związku Piłki Nożnej. Odznakę Zasłużony Działacz MZPN otrzymał prezes KS „Bibiczanka” Jerzy Król. Natomiast srebrne odznaki MZPN trafiły do byłego prezesa Marcina Krawczyka oraz byłego wiceprezesa i członka Zarządu Stefana Łyska, a z kolei brązowe otrzymali: radny Antoni Banaś, Władysław Figiel, trener Robert Ziętara oraz Zdzisław Palmowski.

Odznaki od Zrzeszenia LZS z rąk honorowego prezesa LZS, Mieczysława Nowakowskiego, który z wielkim szacunkiem i podziwem mówił o całym klubie, bo wiedział, że trzeba było „wszystko zaczynać od zera”, otrzymali: Jerzy Król - złotą odznakę LZS, Marcin Krawczyk i Stefan Łysek - srebrną odznakę LZS oraz Antoni Banaś, Henryk Król, Krzysztof Wolski, Marek Rechemtiuk, Marek Małek, Paweł Krawczyk, Wojciech Pazura, Kazimierz Wiliński, Paweł Wiliński, Janusz Skorupa i Mariusz Skrzyński - brązowe odznaki LZS.

Zarząd KS Bibiczanka z okazji Jubileuszu 25-lecia także ufundował pamiątkowe medale, które otrzymali: wójt Gminy Zielonki Bogusław Król, Marcin Krawczyk, Stefan Łysek, Antoni Banaś, Wojciech Gwoźdź, Władysław Figiel, Zdzisław Palmowski oraz Jerzy Król. Dyplomy od klubu za okazaną pomoc i wsparcie otrzymali: wójt gminy Bogusław Król, sołtys Bibic Tadeusz Łysek, Antoni Banaś, Marcin Krawczyk, Stefan Łysek, proboszcz parafii w Bibicach ks. Jan Przybocki, Janusz Skorupa, Bogdan Zabiegaj, Henryk Król, Paweł Krawczyk, Wojciech Pacura, Marek Małek, Jacek Klimczyk, Grzegorz Hrabia, Mariusz Siemieniec oraz Kazimierz Wiliński.

Miłym akcentem jubileuszowej uroczystości były również pamiątkowe dyplomy i upominki dla KS Bibiczanka od wójta gminy Zielonki oraz sołtysa Bibic. Klub został także odznaczony Medalem 105-lecia PZPN, który na ręce prezesa Jerzego Króla  przekazał Łukasz Krupa delegat Małopolskiego Związku Piłki Nożnej, a z kolei Mieczysław Nowakowski oraz Janusz Wlazły z Ludowych Zespołów Sportowych wręczyli prezesowi okazały puchar z okazji jubileuszu.

Na zakończenie części oficjalnej prezes KS Bibiczanka Jerzy Król, podziękował wszystkim byłym i obecnym działaczom, darczyńcom, sympatykom, trenerom i zawodnikom, którzy w całym 25-leciu pomagali w funkcjonowaniu klubu i przyczynili się do jego powstania i rozwoju.

Po bardzo emocjonalnym przemówieniu prezesa Jerzego Króla, któremu łza się w oku zakręciła, wszyscy zostali zaproszeni do obejrzenia meczów drużyn oldbojów pomiędzy Bibiczanką a Hutnikiem Kraków oraz pierwszej drużyny Bibiczanki przeciwko II-ligowej Garbarni Kraków.

Po zakończonych spotkaniach wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe puchary za swój udział w jubileuszu, a licznie przybyli kibice i sympatycy, podziękowali brawami byłym i obecnych członkom klubu, zawodnikom i działaczom oraz obecnemu Zarządowi KB Bibiczanka za tą wspaniałą pracę, którą wykonywali przez 25 lat i tą, która przed nimi.