Jubileusz 25-lecia. W meczu oldbojów: HUTNIK LEPSZY OD BIBICZANKI

W ramach obchodów Jubileuszu 25-lecia powstania KS Bibiczanka, w sobotę, 24 czerwca br. na stadionie w Bibicach drużyna oldbojów Bibiczanki spotkała się towarzysko z oldbojami Hutnika Kraków. Z kolei pierwszy zespół Bibiczanki w meczu pokazowym zmierzył się z Garbarnią Kraków, która zakończyła sezon awansem do II ligi. Licznie zgromadzeni na stadionie kibice mieli więc przyjemność obejrzenia ciekawych spotkań i wielu ładnych bramek.

Po zakończonym turnieju Żaków i Orlików oraz po części oficjalnej obchodów jubileuszu na boisku spotkały drużyny oldbojów Bibiczanki i Hutnika Kraków. Mecz ten dla wielu zawodników był okazją do ponownego spotkania się na boisku w rywalizacji z markową drużyną.

Obydwie drużyny, mimo że grały zupełnie towarzysko od początku spotkania starały się szybko objąć prowadzenie. Zawodnicy Bibiczanki i Hutnika stwarzali ciekawe akcje, którym najczęściej brakowało jedynie precyzyjnego wykończenia. Ku uciesze kibiców prowadzenie w tym spotkaniu objęła Bibiczanka po bramce Piotra Kminkowskiego. Jednak po zdobyciu gola oldboje Bibiczanki nie potrzebnie oddali inicjatywę gościom, którzy jeszcze przed przerwą zdobyli trzy bramki.

Po zmianie stron bibiczanie ambitnie starali się doprowadzić choćby do remisu jednak słaba skuteczność spowodowała, że nie mogli zdobyć kolejnych bramek. Oldboje Hutnika zaś wykazali się większym doświadczeniem i lepszą skutecznością i po przerwie dołożyli jeszcze dwa celne trafienie, wygrywając w całym spotkaniu 5:1.

Po spotkaniu zawodnicy obu drużyn z rąk prezesa KS Bibiczanka, Jerzego Króla otrzymali pamiątkowe puchary i dyplomy, a potem udali się na wspólny poczęstunek przy grillu.

Oldboje: Bibiczanka - Hutnik Kraków 1:5 (1:3).

Bramka: Piotr Kminkowski.

Sędziował: Paweł Wiliński.

Bibiczanka: Wojciech Pacura - Krzysztof Surówka, Zdzisław Palmowski, Janusz Skorupa, Krzysztof Rytana, Kamil    , Dariusz Chromy, Marcin Przysiężniak, Piotr Kminkowski, Paweł Krawczyk, Dariusz Duniec. Po przerwie grali: Marcin Wadowski - Wojciech Padło, Henryk Król, Marek Skorupa, Adam Badoch, Dariusz Tomaka.

Hutnik Kraków: Kazimierz Mastalerz - Jacek Tympalski, Mateusz Gawroński, Arkadiusz Maśko, Tomasz Kamuda, Wojciech Salamon, Paweł Sobczyk, Mariusz Stanula, Sławomir Stolarski, Bogdan Dybek, Maciej Stolarz.