Jubileusz 25-lecia. ZIELEŃCZANKA I LIMANOVIA ZWYCIĘŻAJĄ W TURNIEJU ŻAKÓW I ORLIKÓW

Jubileusz 25-lecia. ZIELEŃCZANKA I LIMANOVIA ZWYCIĘŻAJĄ W  TURNIEJU ŻAKÓW I ORLIKÓW

Zieleńczanka Zielonki i AP Limanovia Limanowa, zwyciężyły w Ogólnopolskim Turnieju Żaków i Orlików, który w sobotę, 24 czerwca br. odbył się na stadionie w Bibicach z okazji Jubileuszu 25-lecia KS Bibiczanka. Łącznie w obu turniejach rywalizowało 11 drużyn z Małopolski i Śląska.

Do rywalizacji o Puchar Prezesa KS Bibiczanka w Ogólnopolskim Turnieju Żaków i Orlików z okazji Jubileuszu 25-lecia powstania klubu najpierw przystąpiły najmłodsze drużyny Żaków (rocznik 2009): Bibiczanka, dwa zespoły Wisły Kraków i Zieleńczanka Zielonki.

Drużyny grały w systemie każdy z każdym, który wyłonił zwycięzcę turnieju. Chociaż nie wynik był tu najważniejszy a przede wszystkim radość z gry dla tych najmłodszych, to jednak wszystkie mecze były bardzo ciekawe i pełne emocji. Chłopcy dzielnie walczyli, starając się o jak najlepszy rezultat i zdobycie wielu bramek.

Wyniki rywalizacji wśród Żaków:

Bibiczanka – Wisła A Kraków 1:0 (bramka: Filip Marzec)
Zieleńczanka – Wisła B Kraków 6:1 (bramki: Klimek 4, Trybuła 2 / Wojdyła)
Bibiczanka – Zieleńczanka 1:2 (bramki: Filip Marzec / Trybuła,Sobociński)
Wisła A – Wisła B 5:1 (bramki: Tekieli - 2, Patro, Zajdel, Gałuszka / Petka)
Bibiczanka – Wisła B 3:0 (bramki: Javi Barra - 2, Filip Marzec)
Zieleńczanka – Wisła A 4:1 (bramki: Trybuła -2, Klimek, Mączka / Wojdyła)

Ostatecznie pierwsze miejsce zajęła drużyna Zieleńczanki Zielonki, drugie miejsce Bibiczanka, trzecie Wisła A Kraków, czwarte Wisła B Kraków.

Wszyscy zawodnicy zasłużyli na słowa pochwały i gratulacje. Dodatkowo wyróżniono też najlepszego zawodnika turnieju, którym został Mateusz Zajdel z Wisły Kraków, najlepszym bramkarzem wybrano Wiktora Zielińskiego z Bibiczanki, natomiast w kategorii najlepszy strzelec nagrody otrzymali dwaj zawodnicy Zieleńczanki: Kamil Klimek i Karol Trybuła, którzy strzelili po 5 bramek.

W Turnieju Orlików wzięło udział z kolei 8 zespołów, które zostały podzielone na dwie grupy. W grupie A grały: Bibiczanka, Polonia Kraków, Limanovia Limanowa, Zieleńczanka Zielonki, natomiast w grupie B: GTV Stadion Śląski Chorzów, Cracovia, Dalin Myślenice i TS Węgrzce.

Wszystkie spotkania zarówno w fazie grupowej, jak również w rundzie finałowej stały na wysokim poziomie. Zawodnicy wszystkich  zespołów grali bardzo ambitnie, a jednocześnie fair play.

Po pierwszej rundzie meczów grupowych okazało się, że na faworytów turnieju wyrosły drużyny: Zieleńczanki, Limanovii, GTV Stadionu Śląskiego i Cracovii, które odniosły pewne zwycięstwa.

Druga runda zmniejszyła nieco grono faworytów do pierwszej trójki. W grupie A po porażce z Polonią Kraków 1:5 szanse na wysokie miejsce straciła Zieleńczanka Zielonki. Z kolei w grupie B GTV Stadion Śląski i Cracovia wygrały kolejne spotkania i było już pewne, że mecz pomiędzy tymi zespołami zdecyduje o 1 miejscu w grupie.

Trzecia runda fazy grupowej wyłoniła pary finałowe turnieju. W grupie A Polonia Kraków zwyciężyła Bibiczankę 5:0 i była pewna gry o trzecie miejsce w turnieju, zaś Limanovia pokonała Zieleńczankę 4:0 i czekała na wynik meczu pomiędzy GTV Stadion Śląski - Cracovia. W tym spotkaniu pewnie zwyciężył zespół GTV Stadion Śląski z Chorzowa, który w meczu finałowym o 1 miejsce zmierzył się ze zwycięzcą grupy A Limanovią.

Poniżej wyniki meczów i tabele po fazie grupowej:

FAZA GRUPOWA:

TS WĘGRZCE

2

13

Po zakończonych meczach grupowych poznaliśmy już pary finałowe. W meczu o 7. miejsce mieliśmy derby na szczeblu gminy Zielonki pomiędzy Bibiczanką a TS Węgrzce, z kolei w meczu o 5. miejsce spotkały się zespoły Dalinu Myślenice i Zieleńczanki Zielonki.

W spotkaniach o podium zmierzyły się natomiast dwie krakowskie drużyny: Cracovia z Polonią o 3. miejsce zaś o zwycięstwo w turnieju zagrały zespoły GTV Stadionu Śląskiego i AP Limanovia Limanowa.

Poniżej wyniki rundy finałowej.

RUNDA FINAŁOWA

MECZ O 7. MIEJSCE:

BIBICZANKA – TS WĘGRZCE 0:3

MECZ O 5. MIEJSCE:

DALIN MYŚLENICE – ZIELEŃCZANKA ZIELONKI 2:1

MECZ O 3. MIEJSCE:

CRACOVIA – POLONIA KRAKÓW 0:5

FINAŁ O 1. MIEJSCE:

GTV STADION ŚLĄSKI CHORZÓW – LIMANOVIA LIMANOWA 0:2

Tak więc zwycięzcą turnieju o Puchar Prezesa KS Bibiczanka z okazji Jubileuszu 25-lecia powstania klubu w rywalizacji Orlików została drużyna AP Limanovia Limanowa.

Drugie miejsce zajął zespół GTV Stadion Śląski Chorzów, a trzecie Polonia Kraków.

Pozostałe miejsca zajęły drużyny: 4. Cracovia, 5. Dalin Myślenice, 6. Zieleńczanka Zielonki, 7. TS Węgrzce, 8. Bibiczanka Bibice.

Nagrody indywidualne otrzymali:

- najlepszy strzelec turnieju - Mikołaj Wrona (Limanovia) - 9 goli;

- najlepszy zawodnik - Mateusz Odyga (GTV Stadion Śląski),

- najlepszy bramkarz - Michał Skrzyński (Polonia Kraków).

Wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe puchary, dyplomy i medale. Od sponsorów imprezy zespoły otrzymały:  okolicznościowe koszulki od firmy GTV Poland z Pruszkowa, a od firmy Wawel S.A. pyszne słodycze. Nagrody indywidualne ufundowali natomiast KS Bibiczanka - pamiątkowe statuetki oraz firma MG Sport Maciej Gacek dystrybutor marki SELECT, GIVOVA i LEGEA sprzęt sportowy i gadżety.

Wszystkim zawodnikom, ich trenerom i rodzicom gratulujemy i dziękujemy. Również gorąco dziękujemy wszystkim sponsorom i darczyńcom na rzecz organizacji jubileuszu i turnieju!

Zdjęcie: Damian Gwóźdź