Młodzik Młodszy D2 - II liga: Bibiczanka - Wierzbowianka 3:1. NASI GÓRĄ! MAMY AWANS DO I LIGI

W poniedziałkowe popołudnie, 3 czerwca drużyna Młodzików Młodszych rozgrywała drugi z rzędu mecz o tzw. „6 pkt”. Po pokonaniu, dzień wcześniej Proszowianki 2-1, nasza drużyna zmierzyła się z Wierzbowianką Wierzbno wygrywając 3:1 (2:0). Tym samym podopieczni trenera Damina Tawa, udanie zrewanżowali się gościom za porażkę w pierwszym spotkaniu.

To spotkanie było okazją do rewanżu za mecz w Wierzbnie, gdzie nasz zespół doznał jedynej porażki w tej rundzie 7-2, i miało wpływ na końcową tabele. W naszym zespole widać było trudy niedzielnego meczu, jak również pogoda odgrywała dużą rolę. Zmęczenie fizyczne było widać w poczynaniach Bibiczan, szczególnie na początku meczu.

Pierwsze akcje organizowane były głównie z kontr, okazje do otworzenia wyniku na początku meczu miał Flaga, gdzie na lewej stronie boiska wygrał pojedynek z obrońcą i oddał strzał , który wylądował minimalnie na bocznej części siatki. 12 minuta 1-0 dla Bibiczan na strzał zdecydował się Flaga- obrońcy z blokowali jego strzał , ale skutecznie ją wyłuskał i plasowanym strzałem w dolny krótki róg róg bramki otworzył wynik spotkania. 20 minuta to już 2-0 dla naszych podopiecznych – Po wrzutce na prawej stronie wykonanej przez Ożóga z piłką minął się bramkarz rywali i sprytnym strzałem głową piłkę w siatce umieścił Kowalski. To już druga bramka z głowy najniższego zawodnika naszej drużyny, który nie ustępuje reszcie zawodników charyzmą i zaangażowaniem. 10 minut przed końcem pierwszej części spotkania na placu gry pojawił się Gronuś i od razu zawodnicy Wierzbna sprawdzili jego umiejętności. Po strzale środkowego pomocnika rywali pewnie interweniując złapał piłke. Do przerwy wynik nie uległ zmianie.

Drugą połowę meczu Bibiczanie wyszli innym ustawieniem z 2 obrońcami . Szanse zaprezentowania swoich umiejętności dostali zmiennicy. Druga część meczu znów była wyrównana z lekką przewagą naszych zawodników. 10 minut przed końcem drugiej połowy bramkę kontaktową zdobyła drużyna z Wierzbna. Trener nie chcąc wprowadzać nerwowej atmosfery dokonał zmian powrotnych. Zawodnicy z Wierzbna licząc na drugą bramkę rzucili się do ataku. Po strzale jednego z zawodników rywali długim wykopem piłki akcję wznowił Kacprzak. Piłka odbiła się na połowie boiska stoper z Wierzbna źle obliczył tor lotu piłki i minął się z nią. Sytuacje wykorzystał Dawid Flaga, który pobiegł na bramkę rywali, widząc wychodzącego bramkarza zdecydował się na strzał lobem umieszczając piłkę w siatce i ustalając wynik spotkania 3-1. Wynik tego spotkania oznacza że nasza drużyna uzyskała awans niezależnie od ostatniego spotkania z Bębłem.

Drużyna chciała zadedykować zwycięstwo naszemu zawodnikowi, Bartoszowi Czerwcowi który zmaga się z problemami zdrowotnymi i mamy nadzieję że zobaczymy się na boiskach pierwszoligowych. Trener Damian Taw, podkreślił, że każdy zawodnik dołożył swoją cegiełkę do tego sukcesu i jest ważnym elementem drużyny.

II Liga Okręgowa Młodzików Młodszych, grupa 11. Mecz zaległy z 6 kolejki: 3 czerwca br. (poniedziałek) godz. 18.00. Stadion w Bibicach przy ul. Lipowej 28. Widzów: 20. Bibiczanka Bibice – Wierzbowianka Wierzbno 3:1 (2:0).

Czas gry: 2x30 minut