Młodzik D1 - II liga: Bibiczanka - Jadwiga 2:1 (2:1) SKUTECZNI W ATAKU I W OBRONIE

Po ciekawym i stojącym na dobrym poziomie spotkaniu, Bibiczanka pokonała Jadwigę Kraków 2:1 (2:1). Wynik meczu został rozstrzygnięty w I połowie, ale całe 60 minut, to dobra gra obydwu drużyn, z których bardziej skuteczni byli podopieczni trenera Mariusza Wojtygi.

Jadwiga zaatakowała już od 1 min. spotkania, czym zaskoczyła Bibiczankę. Pierwsze minuty, to napór gości, którzy próbowali szybko zdobyć prowadzenie.

Bibiczanka odpowiedziała jednak już w pierwszej swojej akcji na bramkę Jadwigi i w 4 min. objęła prowadzenie. Kacper Purski przechwycił piłkę w środku boiska, podał na prawą stronę do Kacpra Cisowskiego, który ładnym strzałem pokonał bramkarza Jadwigi.

W ciągu następnych minut gra toczyła się głównie w środku boiska, gdzie obie drużyny starały się wypracować sobie przewagę. Po jednej z akcji w 8 min. groźnie zrobiło się w polu karnym Bibiczanki. Z kolei w 10 min. Dawid Flaga uderzył z dystansu w ręce bramkarza, a w 17 min. piłka po strzale sprzed pola karnego Kacpra Purskiego, minęła lewy słupek bramki gości.

W 22 min. Bibiczanka podwyższyła prowadzenie na 2:0, po raz drugi za sprawą Kacpra Cisowskiego. Nasz napastnik uciekł obrońcom Jadwigi, przełożył piłkę do środka i pewnym strzałem trafił do siatki.

Jadwiga, odpowiedziała jeszcze przed przerwą. W 24 min. prawą stroną szybką akcję przeprowadzili goście i Krystian Jarosz głową wykorzystał dośrodkowanie za plecy obrońców nie dając szans Michałowi Skrzyńskiemu. Do przerwy 2:1 dla Bibiczanki.

Na początku drugiej połowy bardzo ładną akcję przeprowadziła Bibiczanka. Będący przed polem karnym Dawid Flaga, wycofał piłkę do nadbiegającego Sebastiana Kucharczyka, który bez namysłu strzelił z pierwszej piłki trafiając w poprzeczkę.

W kolejnych akcjach Bibiczanka miała szanse na podwyższenie wyniku, ale jej dobre strzały albo blokowali obrońcy, albo bronił bramkarz gości.

Jadwiga także miała swoje okazje, aby doprowadzić do remisu. W 46 min. stuprocentową sytuację wybronił Michał Skrzyński. Nasz bramkarz równie dobrze zachował się w dwie minuty później, kiedy obronił trudny strzał w tzw. krótki róg.

Obie drużyny walczyły o zdobycie kolejnych bramek, ale wynik z pierwszej połowy nie zmienił się już do końca spotkania. Bibiczanka, po bardzo dobrym meczu była lepsza o jedną bramkę od Jadwigi. Podopieczni Mariusza Wojtygi, byli tego dnia bardzo skuteczni zarówno w ataku, jak i w obronie. Wykorzystali stworzone sytuacje pod bramką gości zaś w obronie pomylili się tylko raz, tracąc jedną bramkę.

II Liga Okręgowa Młodzików D1, grupa 11. 12. kolejka. 5 czerwca br., (środa) godz. 18.00. Stadion w Bibicach przy ul. Sportowej 2. Widzów: 40. Bibiczanka Bibice – Jadwiga Kraków 2:1 (2:1).

Mecz: 2x30 minut.

Sędziował: Przemysław Hibner