Młodzik Młodszy D2 - II liga: Bibiczanka - Kosynierzy 2:1 DWA OBLICZA MECZU

Drugie zwycięstwo z rzędu odniosła drużyna Młodzików Młodszych Bibiczanki. Tym razem, po dobrej grze, ale tylko w drugiej połowie wygrała z Kosynierami Łuczyce 2:1 (0:1).

O pierwszej połowie nasi zawodnicy powinni jak najszybciej zapomnieć. Tym bardziej, że do przerwy przegrywali 0:1. Po zmianie stron Bibiczanka wyszła odmieniona na boisko. Potwierdziły, to dwie szybko zdobyte bramki.

Najpierw do wyrównania w 34 min. doprowadził Szymon Anioł. W dwie minuty później, po składnej akcji całego zespołu, strzałem z dystansu na 2:1 podwyższył Mikołaj Kowalski.

Zdobyte bramki dodały pewności w grze naszej drużynie, która jeszcze kilkukrotnie zagroziła bramce Kosynierów.

Zabrakło jednak trochę skuteczności bądź dokładnego ostatniego podania.

W końcówce w poczynania zespołu Bibiczanki wkradło się trochę niedokładności, co sprawiło, że goście mieli swoje szanse na remis. Jednak w naszej drużynie bardzo dobrze spisali się obrońcy, zwłaszcza Karol Michałowski i Maksymilian Kopiec, którzy przerwali kilka groźnych kontr. Raz zdecydowanym wyjściem z bramki akcje Kosynierów przerwał Szymon Kacprzak. Zresztą obaj nasi bramkarze Szymon Kacprzak i Krystian Gronuś, spisali się dość dobrze w całym spotkaniu.

Za odniesione zwycięstwo, całej drużynie należą się podziękowania, przede wszystkim zaś za walkę i zaangażowanie.

II Liga Okręgowa Młodzików Młodszych, grupa 11. 3 kolejka: 24 kwietnia br. (środa) godz. 17.30. Stadion w Bibicach przy ul. Lipowej 28. Widzów: 20. Bibiczanka Bibice – Kosynierzy Łuczyce 2:1 (0:1)

Czas gry: 2x30 minut

0:1 – 10 min. Paweł Zębala

1:1 – 34 min. Szymon Anioł

2:1 – 36 min. Mikołaj Kowalski

Sędziował: Kamil Dubas

Bibiczanka: Szymon Kacprzak - Maksymilian Kopiec, Karol Michałowski, Alan Lewicki – Wojciech Ożóg, Kacper Lubieński, Bartosz Marzec, Bartłomiej Czerwiec, Mikołaj Kowalski.

Na zmiany powrotne wchodzili: Krystian Gronuś, Szymon Kruszec, Mateusz Dudek.

Trener: Damian Taw

Kosynierzy: Emil Kowacki - Krzysztof Róg, Franciszek Wojcieszak, Józef Moj, Mateusz Marczewski, Kordian Kałkus, Kacper Kadela, Tomasz Frys, Sebastian Czekaj.

Na zmiany powrotne wchodzili: Filip Jantos, Paweł Zębala.