V liga. Pogoń - Bibiczanka 5:2 SMUTNE ŚWIĘTA W BIBICACH

V liga. Pogoń  - Bibiczanka 5:2 SMUTNE ŚWIĘTA W BIBICACH

Bibiczanka przegrała piąty mecz z rzędu w rundzie wiosennej. Tym razem pogromcą bibiczan została Pogoń Miechów, która zwyciężyła 5:2 (2:1). Przy wygranej LOT-u Balice z Zieleńczanką, szanse na utrzymanie powoli stają się coraz mniej realne. Ta porażka sprawiła, że święta w Bibicach będą smutne... Tym bardziej, że swoje spotkanie wygrał także Prądnik Sułoszowa, co sprawia, że Bibiczanka spadła na ostatnie miejsce w tabeli.

Piąta porażka na wiosnę sprawiła, że po meczu w Miechowie, rezygnację z prowadzenia pierwszego zespołu Bibiczanki, złożył trener Mariusz Wojtyga oraz jego asystent Łukasz Flaga. Wszelkie decyzję odnośnie złożonych rezygnacji, Zarząd klubu rozpatrzy po świętach.

Pierwsza połowa, mimo prowadzenia Pogoni 2:1, dawała nadzieję na korzystny wynik dla Bibiczanki. Niestety, kilka błędów w ostatnich 20 minutach meczu sprawiło, że po ostatnim gwizdku sędziego z kompletu punktów cieszyli się gospodarze, prowadzeni przez byłego trenera Bibiczanki, Marka Salamona.

V liga okręgowa, grupa I. 18 kolejka: 20 kwietnia br. (Wielka Sobota) godz. 15.00. Stadion w Miechowie przy ul. Marii Konopnickiej 19. Widzów: 100. Pogoń Miechów - Bibiczanka Bibice 5:2 (2:1).

1:0 – 3 min. Mariusz Habryn

1:1 – 9 min. Dariusz Nowak

2:1 – 14 min. Mariusz Habryn

3:1 – 71 min. Wiktor Mazur

3:2 – 75 min. Kamil Jamróz

4:2 – 79 min. Adam Świtała

5:2 – 86 min. Mariusz Habryn

Sędziował: Karol Pigulak z Krakowa

Kartki: żółte – 31 min. Mykhailo Kovalchuk, 76 min. Mateusz Antosiewicz; 76 min. Marcin Kurczek, 90 min. Jakub Raj.

Pogoń Miechów: Bartłomiej Tracz – Rafał Dudek (60’ – Mateusz Żarnowiecki), Szymon Łucka, Krystian Podsiadło, Mykhailo Kovalchuk – Damian Wędzony (83’ – Patryk Rędziak), Karol Mazur, Mariusz Habryn, Mikołaj Bętkowski (70’ – Wiktor Mazur) – Mateusz Antosiewicz, Adam Świtała (85’ – Paweł Janczyk)

Trener: Marek Salamon

Bibiczanka Bibice: Krzysztof Kuś – Przemysław Krawczyk (46’ – Kamil Jamróz), Karol Baran, Eryk Bielecki (46’ – Kamil Klimczyk), Marek Rechemtiuk – Jakub Raj, Michał Komenda, Ihor Lobanov, Marcin Kurczek, Oleksiy Vorobets (80’ – Paweł Żak) - Dariusz Nowak (73’ – Krzysztof Zawrzykraj)

Trener: Mariusz Wojtyga

W następnym spotkaniu w sobotę, 27 kwietnia br. o godz. 14.45, Bibiczanka gra na wyjeździe z Prądniczanką Kraków.