Młodzik D1 - II liga: Clepardia - Bibiczanka 0:1 CENNE ZWYCIĘSTWO

Cenne zwycięstwo odnieśli Młodzicy Bibiczanki w wyjazdowym meczu w Krakowie z Clepardią. Podopieczni trenera Mariusza Wojtygi, po zaciętym meczu zasłużenie wygrali 1:0 (1:0).

Pierwszą groźną akcję w 3 min. przeprowadziła Bibiczanka. Lewą stroną boiska Kacper Cisowski uciekł obrońcom Clepardii, dośrodkował w pole karne do wchodzącego Wiktora Wolanina, który jednak strzelił celnie, ale za słabo i prosto w ręce bramkarza. Kolejne akcje Bibiczanki, która przeważała w środku boiska kończyły się przed polem karnym Clepardii. Brakowało dokładnego ostatniego podania.

Clepardia po okresie przewagi Bibiczanki, odpowiedziała dopiero w 12 min. Jednak po szybkiej akcji gospodarzy groźny strzał z dystansu jednego z krakowian, dobrze obronił bramkarz Michał Skrzyński.

W kolejnych minutach ponownie więcej z gry miała Bibiczanka. W 17 min. Kacper Cisowski, po podaniu od Igora Liszki, strzelił sprzed pola karnego tuż obok słupka. Z kolei w 23 min. szybką kontrę Bibiczanki przerwał bramkarz Clepardii, który w ostatniej chwili na linii pola karnego uprzedził wychodzącego na czystą pozycję Wiktora Wolanina.

Gdy wydawało się, że pierwsza połowa zakończy się bez bramek, Bibiczanka wywalczyła rzut rożny. Do dobrego dośrodkowania najwyżej wyskoczył Szymon Szymanek, który głową skierował piłkę w światło bramki Clepardii. Obrońcy gospodarzy zablokowali ten strzał, ale poprawka Kacpra Purskiego, również po strzale głową znalazła już drogę do siatki. Do przerwy 0:1 dla Bibiczanki.

Druga połowa rozpoczęła się od kilku akcji Clepardii, która chciała szybko doprowadzić do wyrównania, ale nie przyniosły one żadnego zagrożenia pod bramką Bibiczanki.

Podopieczni Mariusza Wojtygi, grali bardzo dobrze w środkowej strefie boiska, gdzie znakomicie spisywał się Maksymillian Krowiak. Nasz pomocnik był wszędzie tam, gdzie potrzeba, odbierał niemal wszystkie tzw. drugie piłki. Do tego obrona Bibiczanki zarówno w środku, jaki i na bokach grała pewnie, rozbijając akcji Clepardii.

Bibiczanka kilkukrotnie też zaatakowała bramkę gospodarzy, ale dobre akcje i strzały Kacpra Purskiego, Kacpra Cisowskiego, Sebastiana Kuchraczyka, Grzegorza Adamczyka czy też Wiktora Wolanina nie przyniosły więcej bramek.

Ostatecznie Bibiczanka zasłużenie i pewnie wygrała z Clepardią, wywożąc z Krakowa komplet punktów.

II Liga Okręgowa Młodzików D1, grupa 11. 3 kolejka. 13 kwietnia br., (sobota) godz. 12.30. Stadion Clepardii przy ul. Fieldorfa Nila 5. Widzów: 40. Clepardia Kraków - Bibiczanka Bibice 0:1 (0:1)

Mecz: 2x30 minut.

Sędziował: Bartłomiej Gorzkowski