Młodzik D1 - II liga: Błękitni - Bibiczanka 2:0 BŁĘKITNI ODROBILI LEKCJE

Błękitni wyciągnęli wnioski z porażki w Bibicach i w rewanżu na własnym boisku pokonali drużynę naszych Młodzików 2:0 (1:0). Mecz mógł ułożyć się zdecydowanie lepiej dla Bibiczanki, gdyby już w 15 sekundzie spotkania Kacper Cisowski wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem gospodarzy.

Bibiczanka po 2 minutach tego spotkania mogła prowadzić 2:0. Najpierw tuż po rozpoczęciu spotkania Kacper Cisowski, oddał strzał, który po rękach bramkarza trafił w poprzeczkę, z kolei w następnej akcji Kacper Purski przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem gospodarzy.

Odpowiedź Błękitnych była szybka i skuteczna. Po akcji lewą stroną boiska, obrońcy nie zdołali upilnować Szymona Szklarczyka, który kolanem skierował piłkę tuż przy słupku do bramki Bibiczanki.

Stracona bramka podcięła skrzydła naszym zawodnikom. Błękitni z kolei złapali sporo pewności, osiągnęli przewagę w środku pola i rozbijali ataki naszej drużyny. Mimo tego, dwie akcje Bibiczanki mogły przynieść wyrównanie.

W 8 min. Kacper Cisowski zmusił do błędu bramkarza gospodarzy, który wybijając piłkę trafił w naszego zawodnika, po czym niewiele brakowało, aby piłka wpadła do bramki Błękitnych. Następnie w 24 min. dobrą akcję po odbiorze zapoczątkował Wiktor Wolanin, który dograł do lepiej ustawionego Kacpra Cisowskiego. Nasz napastnik próbował zaskoczyć bramkarza gospodarzy, ale strzelił zbyt lekko.

W drugiej połowie Bibiczanka próbowała zmienić wynik, ale grający często na pograniczu faulu gospodarze, przerywali akcje naszej drużyny.

W 31 min. po dośrodkowaniu z rzutu rożnego blisko zdobycia bramki był Szymon Szymanek, ale obrońca nie pozwolił mu na oddanie czystego uderzenia. W 49 min. dobry strzał oddał Kacper Cisowski, ale nad bramką.

W odpowiedzi Błękitni trzy razy z rzędu próbowali zagrozić z rzutu rożnego, ale nasz bramkarz dobrze interweniował.

W ostatnich minutach Bibiczanka miała jeszcze dwie okazje do wyrównania. W 55 min. Bartek Mikina strzelił lewą nogą tuż przy słupku, a po chwili Kacper Cisowski trafił w obrońcę.

Błękitni także chcieli podwyższyć na 2:0, by rozstrzygnąć losy tego spotkania. W 57 min. po ich dobrej akcji skutecznie interweniował Michał Skrzyński.

Po chwili, tym razem pod bramką gospodarzy, blisko szczęścia był po raz kolejny w tym spotkaniu, Kacper Cisowski, ale jego strzał trafił w bramkarza.

Gdy wydawało się, że do końca spotkania wynik już nie ulegnie zmianie, wówczas bardzo duży błąd popełnił sędzia tego spotkania, który nie dopatrzył się ponad metrowego spalonego i gospodarze po akcji Kamila Wierzbickiego ustalili wynik meczu na 2:0.

II Liga Okręgowa Młodzików D1, grupa 11. 11 kolejka. 2 czerwca br., (niedziela) godz. 12.00. Stadion w Modlnicy. Widzów: 40. Błękitni Modlnica - Bibiczanka Bibice 2:0 (1:0)

Mecz: 2x30 minut.

Sędziował: Marcin Jurek

1:0 - 4 min. Szymon Szklarczyk

2:0 – 58 min. Kamil Wierzbicki

Błękitni: Damian Synowski – Filip Górski, Kacper Kotarba, Michał Ostrowski, Miłosz Słupski, Jakub Synowski, Wiktor Synowski, Szymon Szklarczyk, Filip Szumny.

Na zmiany powrotne wchodzili: Artur Adamczyk, Przemysław Kowalczyk, Kamil Szumny, Maksymilian Waliłko, Kamil Wierzbicki

Trener: Dariusz Pyzioł

Bibiczanka: Michał Skrzyński – Grzegorz Adamczyk, Szymon Szymanek, Igor Liszka, Maksymilian Krowiak, Kacper Purski, Patryk Żak, Wiktor Wolanin, Kacper Cisowski.

Na zmiany powrotne wchodzili: Sebastian Kucharczyk, Bartosz Mikina, Dawid Flaga, Szymon Gajos, Karol Kawalec,

Trener: Mariusz Wojtyga