Dzięki zmianom w Cracovii... BIBICZANKA W V LIDZE!

Bibiczanka w nowym sezonie 2017/2018 wystąpi w V lidze tzw. "okręgówce". Stało się to możliwe dzięki zmianom jakie między innymi zaszły w Cracovii. Po decyzji nowego trenera Pasów Michała Probierza, który rozwiązał drużynę rezerw występującą dotychczas w grupie zachodniej IV ligi małopolskiej.

Kiedy po przegranym decydującym o awansie meczu do ligi okręgowej z Wieczystą w Krakowie, Bibiczanka straciła szansę na awans nikt nie przypuszczał, że w nowym sezonie jednak zobaczymy bibiczan w V lidze. Prezent w postaci awansu "spadł" na Bibiczankę, dzięki sytuacji jaka powstała w wyższych ligach.

Pod koniec czerwca br. najpierw pojawiła się informacja o wycofaniu się z IV ligi Iskry Klecza Dolna. Dodatkowo nowy trener Cracovii, Michał Probierz zapowiedział rozwiązanie drużyny rezerw występującej także w grupie zachodniej IV ligi małopolskiej. Na takiej sytuacji skorzystała by najlepsza drużyna z A klasy, która zajęła drugie miejsce.. a więc Bibiczanka.  Nasz zespół miał najlepszy bilans spośród drużyn, które zajęły drugie miejsca w trzech grupach A klasy.

Na potwierdzenie tego wszyscy czekali aż do połowy lipca, czyli do inauguracji nowego sezonu ekstraklasy. Trener Michał Probierz podczas sobotniej konferencji prasowej przed meczem z Piastem Gliwice (15.07.br.) oficjalnie potwierdził, że rezerwy Cracovii zostały rozwiązane. Tym samym klub w terminie nie zgłosił drużyny do rozgrywek w MZPN i wszystko stało się jasne!

Miejsce zwolnione przez rezerwy Cracovii w IV lidze zajmie spadkowicz z najwyższego miejsca, czyli Orzeł Piaski Wielkie. Natomiast miejsce Orła w krakowskiej klasie okręgowej zajmie wicemistrz klasy A z najlepszym wskaźnikiem - Bibiczanka Bibice.

Tak więc to, o co nasza drużyna walczyła w minionym sezonie stało się faktem! Mamy historyczny awans do ligi okręgowej i jest to dla wszystkich wspaniały prezent na 25-lecie powstania naszego klubu!

Bibiczanka w nowym sezonie 2017/2018 grać będzie w grupie 1. krakowskiej ligi okręgowej. W tej grupie występuje Zieleńczanka Zielonki, z którą nasza drużyna zmierzy się na inaugurację sezonu, 15 sierpnia br. w meczu derbowym.

Skład ligi okręgowej, grupa 1:

1. Bibiczanka Bibice (b)

2. Bolesław Bukowno

3. Grębałowianka Kraków

4. Nowa Proszowianka Proszowice

5. Orzeł Iwanowice

6. Piliczanka Pilice

7. Prądniczanka Kraków

8. Przemsza Klucze

9. Słomniczanka Słomniki (b)

10. Sokół Kocmyrzów

11. Spójnia Osiek-Zimnodół-Zawada

12. Strażak Przybysławice

13. WKS Przebój Wolbrom

14. Zieleńczanka Zielonki

Zapraszamy zatem na pierwszy mecz nowego sezonu. 15 sierpnia br. derby w Zielonkach pomiędzy Zieleńczanką a Bibiczanką.