MARCIN KOSTERA NOWYM TRENEREM BIBICZANKI.

Po czterech latach spędzonych w Bibicach z drużyną żegna się trener Marek Salamon. Na zmianę trenera Zarząd KS Bibiczanka zdecydował się po nieudanym dla drużyny zakończeniu sezonu i przegranej walce o awans do V ligi. Nowym szkoleniowcem Bibiczanki został Marcin Kostera, który ostatnio pracował w V-ligowym Świcie Krzeszowice.

Marcin Kostera jako zawodnik w latach 1998-2006 występował w Hutniku Kraków, w barwach którego grał między innymi z aktualnym reprezentantem Polski, Michałem Pazdanem. Z kolei w latach 2006-2010 był piłkarzem Puszczy Niepołomice.

Po zakończeniu występów w drużynie z Niepołomic w 2011 roku rozpoczął pracę jako trener grup młodzieżowych w Jutrzence Giebułtów. Natomiast od lipca 2011 roku rozpoczął jednocześnie pracę jako trener juniorów i seniorów Maszycanki Maszyce, gdzie pracował do 2015 roku.

W lipcu 2015 roku został trenerem Pcimianki Pcim, w której pracował do marca 2016. Z kolei w kwietniu 2016 został zatrudniony jako szkoleniowiec Świtu Krzeszowice, w którym pracował do maja br.

Marcin Kostera był uczestnikiem wielu kursokonferencji trenerskich organizowanych na terenie całego kraju. Jest również absolwentem Akademii Młodych Dyplomatów oraz studiów podyplomowych "Zarządzanie organizacjami sportowymi" (manager sportowy).

Trener Marcin Kostera uważa, że: Praca z seniorami to cenne doświadczenie w pracy z zespołem ludzkim. Budowa drużyny i rywalizacja sportowa podobne są do tworzenia teamu i do współzawodnictwa w biznesie. Te same zasady obowiązują w pracy trenera piłki nożnej oraz specjalisty od zarządzania zasobami ludzkimi".

Dlatego obejmując posadę trenera KS Bibiczanka, chce stworzyć zespół, który będzie walczył o najwyższe sportowe cele.

Przygotowania do nowego sezonu, Bibiczanka pod wodzą nowego trenera, wznowi na własnych obiektach 18 lipca. W planach jest rozegranie co najmniej trzech spotkań sparingowych: 25 lipca z Maszycanką Maszyce, 29 lipca z Czarnymi Staniątki i 5 sierpnia z Nadwiślanem Kraków.

Na razie nie są znane jeszcze ewentualne zmiany w kadrze pierwszego zespołu.

(admin)