BIBICZANKA GOTOWA DO GRY W OKRĘGÓWCE!

Zakończyły się przygotowania pierwszego zespołu Bibiczanki do występów w krakowskiej lidze okręgowej gr. I. Przed podopiecznymi trenera Marcina Kostery nowy sezon, w którym po raz pierwszy w historii Bibiczanka wystąpi w tej klasie rozgrywkowej. Wszyscy liczymy, że będzie to dobry sezon dla bibiczan.

Okres przygotowawczy był dość krótki. Mimo tego udało się zrealizować plan przygotowań. Przygotowując się do występów w lidze okręgowej Bibiczanka trenowała trzy razy w tygodniu i rozegrała cztery gry kontrolne.

Najpierw bibiczanie pokonali Maszycankę Maszyce 5:3, potem przegrali z Czarnymi Staniątki 1:4 i z Lotem Balice 1:2, by na koniec zremisować z Nadwiślanem Kraków 2:2.

Być może wyniki nie były najlepsze, ale nie należy przykładać zbyt dużej wagi do tych rezultatów, gdyż potyczki towarzyskie, to tylko „kolejne jednostki treningowe”. W każdym też meczu kontrolnym, próbowane były różne ustawienia zawodników na poszczególnych pozycjach. Używając retoryki militarnej, był to poligon doświadczalny dla trenera, a rzeczywistym sprawdzianem bojowym będą mecze ligowe.

Jeżeli chodzi o sprawy kadrowe rewolucja nie była potrzebna, bo drużyna jest solidna. W zespole grają głównie zawodnicy z Bibic i okolic i trzeba doceniać, że klub stawia na swoich piłkarzy. Nowi zawodnicy w drużynie Bibiczanki to: pomocnicy: Patryk Majewski (Świt Krzeszowice) i Kamil Kwaśny (Clepardia Kraków) oraz bramkarz Adrian Sobczyk (Lot Balice). Po stronie strat: Michał Komenda - odszedł do Lotu Balice i Piotr Ostrowski, który nie wznowił treningów.

"Specyfika tego okresu jest taka, że jest on dość krótki, ale trzeba było tak wszystko zaplanować i wykonać, żeby zespół był gotowy na pierwszy mecz. Jaki jest cel? - Jako beniaminek musimy przede wszystkim spokojnie się utrzymać, a na co naprawdę nas stać, dopiero się okaże. Część zawodników znałem, resztę poznaję. Będziemy się docierać w trakcie rozgrywek. Zespół prezentował ofensywny styl i chcę, żeby tak pozostało w większości spotkań" - podsumował trener Bibiczanki Marcin Kostera.

Słowa trenera potwierdza prezes klubu Jerzy Król, który uważa, że zespół w obecnym składzie jest w stanie walczyć o tzw. środek tabeli.

"Wszyscy zawodnicy wiedzą jaki cel postawił przed nimi Zarząd Klubu". Chcemy, aby w każdym meczu pokazali pełnię swoich umiejętności i możliwości. Wierzymy, że zawodnicy poważnie podejdą do swoich obowiązków, a ich postawa na boisku przyniesie wiele radości naszym sympatykom i kibicom. Wszyscy życzymy sobie zdobycia jak największej ilości punktów w rundzie jesiennej, by potem móc spokojnie przepracować zimowy okres przygotowawczy" - powiedział Jerzy Król.

Pierwszy mecz Bibiczanka rozegra na wyjeździe w pobliskich Zielonkach z tamtejszą Zieleńczanką we wtorek, 15 sierpnia. Będą to lokalne derby gminy Zielonki. Na pewno obydwie drużyny przystąpią do tego spotkania jeszcze bardziej zmotywowane. I jak dodaje prezes Jerzy Król: "Chciałbym aby nasza drużyna wygrała na inaugurację sezonu w Zielonkach i aby kibice do wiosny mogli mówić, że w gminie "rządzi" Bibiczanka"! Wraz z całym Zarządem po cichu liczymy na zwycięstwo w tym derbowym spotkaniu znając wartość naszej drużyny. Wszystkich zapraszamy do Zielonek na nasz pierwszy, historyczny mecz w lidze okręgowej" - zakończył Jerzy Król.