BIBICZANKA KLUBEM PARTNERSKIM HUTNIKA KRAKÓW

1 lipca br. Bibiczanka została klubem partnerskim II-ligowego Hutnika Kraków. Zasady współpracy pomiędzy klubami reguluje stosowna umowa, którą przy Suchych Stawach, podpisali prezesi obu klubów Artur Trębacz (Hutnik) i Jerzy Król (Bibiczanka) w obecności Leszka Janiczaka, członka Zarządu i trenera pierwszej drużyny Hutnika, Michała Wiącka, dyrektora ds. szkolenia w Akademii Hutnika i Mariusza Skrzyńskiego, wiceprezesa ds. sportowych w klubie i szefa Akademii Piłkarskiej Bibiczanka.

Głównym powodem podpisania umowy, jest współpraca obu klubów na szczeblu działających przy nich Akademii Piłkarskich, w których szkolą się przyszłe pokolenia nowych piłkarzy. Aczkolwiek umowa daje także możliwość rozszerzenia współpracy o drużyny seniorskie.

Zarówno Hutnik, jaki i Bibiczanka liczą, że taka forma współpracy będzie korzystna dla obu stron. Są też już pierwsze jej efekty. Jeszcze przed oficjalnym podpisaniem umowy, drużynę Trampkarzy Bibiczanki wzmocnił dotychczasowy zawodnik Hutnika.

Jak mówi Michał Wiącek, odpowiedzialny w Akademii Hutnika za szkolenie młodzieży: "Ta umowa jest dobra dla obu stron. Skorzystają na jej podpisaniu zarówno trenerzy jak i zawodnicy obu klubów. Dla nas jest to dobry krok w kierunku monitorowania procesu szkolenia w małych miejscowościach, gdzie często rodzą się prawdziwe piłkarskie talenty. Z kolei nasz partner ma możliwość m.in. pozyskiwania tych zawodników, którzy w danym czasie nie znajdują miejsca w kadrach drużyn młodzieżowych Hutnika".

W Bibicach także liczą na dobre i trwałe efekty współpracy z Hutnikiem, które w niedalekiej przyszłości mają sprawić, że drużyna seniorów Bibiczanki dołączy do grona zespołów regularnie występujących w lidze okręgowej, mając solidne wyszkolonych zawodników we własnej, działającej już 5 rok Akademii a teraz dodatkowo w oparciu o współpracę z Hutnikiem.