Nowe zasady zajęć. WRACAMY DO TRENINGÓW!

Wracamy do treningów! Od poniedziałku, 18 maja zajęcia we wszystkich drużynach młodzieżowych i dziecięcych w AP KS Bibiczanka, będą odbywać się w grupach 16-osobowych na boisku pełnowymiarowym, podzielonym na dwie części z zachowaniem 5-metrowej strefy buforowej oraz z uwzględnieniem wytycznych sanitarnych na obiektach sportowych.

Po wymuszonej przerwie z powodu pandemii koronawirusa w Polsce, trwającej od 13 marca br.,we wtorek 5 maja br., jako pierwsza na boisko wróciła drużyna naszych Seniorów. Kilka dni później swoje zajęcia wznowili Trampkarze młodsi (2006). Obydwa zespoły do soboty 16 maja trenowały, zgodnie z obowiązującymi regulacjami w grupach 6-osobowych.

Od poniedziałku, 18 maja po ukazaniu się nowych wytycznych, do zajęć wracają grupy Młodzików (2007-2008) oraz Orlików (2009-2010). Aktualnie trwają także przygotowania do wznowienia zajęć dla najmłodszych tj. Żaków (2011-2012) oraz Skrzatów (2013-2014).

Wprawdzie z uwagi na sytuację epidemiologiczną w kraju, decyzją PZPN i MZPN, wszystkie rozgrywki od IV ligi w dół, w tym rozgrywki młodzieżowe w rundzie rewanżowej w sezonie 2019/2020 zostały odwołane, to jednak zawodnicy nie mogli się już doczekać powrotu do zajęć.

Miejmy nadzieję, że już wkrótce poznamy terminy rozpoczęcia rozgrywek w nowym sezonie 2020/2021.

Poniżej publikujemy aktualne zasady korzystania z naszych obiektów sportowych.

Podczas korzystania z obiektu sportowego w tym boiska należy przestrzegać następujących zasad bezpieczeństwa:

• zachowanie dystansu społecznego,
  • obowiązek zasłaniania twarzy (w momencie dotarcia na obiekt sportowy, natomiast przebywając na boisku nie ma obowiązku zakrywania twarzy),
  • w treningu o wyznaczonej godzinie może wziąć udział: 14 zawodników + 2 trenerów lub na boisku pełnowymiarowym, podzielonym z zachowaniem 5-metrowej strefy buforowej: 16 zawodników + 3 trenerów na jednej części boiska.
  • Rodzice lub opiekunowie zawodników mogą przebywać tylko i wyłącznie poza boiskiem w strefach do tego wyznaczonych także z zachowaniem dystansu społecznego. W naszym przypadku: górne boisko – trybuna główna, dolne boisko: balkon przy budynku.
  • Trenerzy weryfikują listę zawodników zgłoszonych do zajęć,
  • brak możliwości korzystania z szatni i węzła sanitarnego (poza WC – w naszym przypadku dostępna jest toaleta z boku budynku),
  • obowiązuję dezynfekcja rąk dla wchodzących i opuszczających obiekt,
  • w trakcie zajęć i po zajęciach następuję dezynfekcja urządzeń po każdym użyciu i każdej grupie,
  • korzystanie z osobistego sprzętu treningowego lub dezynfekcja po każdym użyciu.