4. MIEJSCE MŁODZIKÓW W TURNIEJU SMOKA

W swoim pierwszym w tym roku turnieju, drużyna Młodzików z rocznika 2006, podopieczni trenera Mariusza Wojtygi, uczestniczyła w Międzynarodowym Turnieju Smoka Wawelskiego 2019. Ostatecznie drużyna Bibiczanki, której po pierwszym dniu eliminacji przyszło grać w Lidze Europy, zajęła 4. miejsce. Turniej odbył się 5 i 6 stycznia br. we wspaniałej hali sportowej Orła Piaski Wielkie w Krakowie.

W pierwszym dniu Turnieju Smoka, odbywały się mecze eliminacyjne w dwóch sesjach przed i po południu. Miały one wyłonić po 3 drużyny, które w niedzielnych finałach trafiały do Ligi Mistrzów bądź do Ligi Europy.

Bibiczanka w pierwszym meczu turnieju zmierzyła się z węgierską drużyną Olasz Focisuli Debrecen (na zdjęciu). Po dobrej i ambitnej grze w tej międzynarodowej konfrontacji, nasza drużyna uległa Węgrom 0:2. W kolejnych meczach turnieju nasz zespół zanotował tylko jeden bezbramkowy remis z Cracovią „Czerwoną” i odniósł 3 minimalne porażki z Hutnikiem Kraków 0:2, KS Zakopane 0:1 i AF Ochojno 0:1, co sprawiło, że w drugim dniu turnieju trafił do Ligi Europy. Naszym zawodnikom zabrakło trochę koncentracji i mimo wszystko większego zaangażowania.

W niedzielnych meczach młodzież Bibiczanki, chcąc poprawić sobie humory po niezbyt udanych sobotnich występach, przystąpiła do pierwszego meczu z Cracovią „Białą” już bardziej skoncentrowana i zmotywowana. Przeciwnik, mimo dobrej gry naszej drużyny, okazał się lepszy o 2 trafienia i to on cieszył się ze zwycięstwa.

Trochę lepsza dyspozycja naszego zespołu, niż dzień wcześniej, przyniosła wreszcie zwycięstwa w dwóch ostatnich spotkaniach turnieju. Najpierw po bramce Kacpra Cisowskiego, Bibiczanka wygrała z Dalinem Myślenice 1:0, a na koniec z zespołem AMP Kickstar 2:1. Bramki w tym pojedynku zdobyli: Kacper Purski i Sebastian Kucharczyk.

Ostatecznie Młodzicy Bibiczanki zajęli 4 miejsce, w tym ciekawym i dobrze zorganizowanym turnieju. Gdyby nasi zawodnicy zagrali z większą wiarą we własne możliwości i pokazali pełnię swoich umiejętności, z pewnością po sobotnich spotkaniach, zresztą przegranych bardzo minimalnie, mogli z powodzeniem awansować do Ligi Mistrzów.

Mimo wszystko, turniej należy traktować, jako kolejne cenne doświadczenia i możliwość konfrontacji z dobrymi zespołami, nie tylko z naszego kraju.

W turnieju Smoka Wawelskiego Bibiczanka wystąpiła w składzie: Michał Skrzyński – Szymon Szymanek, Kacper Purski, Krzysztof Szczudrawa, Maksymilian Krowiak, Igor Liszka, Grzegorz Adamczyk, Patryk Żak, Kacper Cisowski, Wiktor Wolanin, Szymon Gajos, Bartosz Mikina, Jakub Banaś, Sebastian Kucharczyk. Trener: Mariusz Wojtyga.