BIBICZANKA ROZPOCZYNA PRZYGOTOWANIA

Bibiczanka Bibice rozpoczyna przygotowania do rundy wiosennej w lidze okręgowej. Pierwszy trening odbędzie się na sztucznym boisku pod balonem na Os. Kalinowym w Krakowie w najbliższy czwartek, 10 stycznia br. o godz. 17.30.

Po zakończonej rundzie jesiennej w Bibicach nastąpiła zmiana na ławce trenerskiej. Marcina Kosterę, zastąpił Mariusz Wojtyga, któremu w prowadzeniu zespołu pomagać będzie były zawodnik II-ligowej Resovii Łukasz Flaga.

Bibiczanka, po nieudanej rundzie jesiennej, zajmuje 13. spadkowe, miejsce w tabeli grupy I krakowskiej Ligii okręgowej. Nowy sztab szkoleniowy, czeka więc zadanie utrzymania zespołu w „okręgówce”. Pomóc w tym mają planowane wzmocnienia drużyny we wszystkich formacjach.

„Już na pierwszym treningu, w najbliższy czwartek, 10 stycznia ma pojawić się kilku nowych zawodników. – mówi trener Mariusz Wojtyga. Oczywiście muszą oni przepracować kilka jednostek treningowych, aby potwierdzić swoją przydatność do zespołu oraz rozegrać co najmniej dwa sparingi. Wtedy dopiero jesteśmy w stanie określić przydatność testowanych zawodników. Liczę na takie wzmocnienia, które pozwolą nam zrealizować zadanie utrzymania Bibiczanki w V lidze.”

Zaproszenie na pierwsze treningi, trenerzy i Zarząd klubu kierują do wszystkich chętnych zawodników, którzy są zainteresowani występami w barwach Bibiczanki.

Jak mówi Jerzy Król, prezes Bibiczanki: „Każdy zawodnik, który nawet sam zgłosi się do nas dostanie szansę pokazania się i zaprezentowania swoich umiejętności. Wszystko zależy od samych zawodników, czy będą w stanie przekonać nas do siebie”.

Plan przygotowań na styczeń obejmuje treningi 3 razy w tygodniu na sztucznym boisku, w hali, a także na własnych obiektach w Bibicach. Pierwszy mecz sparingowy Bibiczanka rozegra 10 lutego br. z Partyzantem Dojazdów.

Poniżej szczegółowy plan treningów w styczniu i sparingów Bibiczanki:

- treningi we wtorki o godz.20.30 na hali w Zielonkach
- w czwartki o godz.17.30 pod balonem na os. Kalinowym oraz 31.01. o godz. 19.30 w Bibicach.

Plan meczów kontrolnych:

● Bibiczanka - Partyzant Dojazdów, 10.02. godz.17.00 na sztucznym boisku Hutnika
● Bibiczanka - LKS Śledziejowice, 16.02. godz.17.00 na boisku SMS-u
● Bibiczanka - Orzeł Myślenice 23 lub 24.02. br. – w trakcie ustalania
● Dąbski Kraków – Bibiczanka 2.03. godz.15.00 na boisku Hutnika
● Piast Wołowice – Bibiczanka 9 lub 10.03. w Wołowicach
● Bibiczanka - Galicja Raciborowice 12 lub 14.03. w Bibicach
● Bibiczanka -TS Węgrzce 16.03. godz.11.00 na boisku Com Com Zone lub w Bibicach.