CZY FAIR PLAY POZBAWIŁO NASZYCH... ZWYCIĘSTWA?

W ostatnim występie przed wyjazdem na zimowe zgrupowanie do Myślenic, w sobotę 12 stycznia br. drużyna Młodzików zajęła 2. miejsce w Turnieju Noworocznym w Krzeszowicach. Kto wie, jak zakończył by się decydujący mecz o zwycięstwie w turnieju pomiędzy APMT I Krzeszowice a Bibiczanką, gdyby przeciwnicy wystąpili w pełnym składzie.

Aż do meczu z Bibiczanką, gospodarze APMT I Krzeszowice grali tak, jak pozostałe drużyny w zestawieniu 4+1. Przed spotkaniem z naszą drużyną okazało się, że wśród gospodarzy brakuje nie tylko jednego zawodnika z uwagi na odniesioną kontuzję, ale także rezerwowych… Ten mecz miał duże znaczenie dla końcowej kolejności w turnieju.

Trener Mariusz Wojtyga wraz z naszą drużyną zachowali się jednak fair play, zdejmując po pierwszym gwizdku sędziego jednego zawodnika. Taki układ, jednak zupełnie pokrzyżował grę naszego zespołu… Można by rzec, że zachowanie fair play pozbawiło być może naszą drużynę zwycięstwa w całym turnieju. Ostatecznie grając 4 na 4, zamiast 5 na 5, zespół APMT I pokonał Bibiczankę 3:0.

Za nim jednak doszło do tego spotkania, w pierwszej fazie turnieju Bibiczanka najpierw wygrała z APMT II Krzeszowice 4:1 po dwóch bramkach Kacpra Cisowskiego i dwóch Patryka Żaka oraz uległa Orbicie Bukowno 0:1. Z trzema punktami nasz zespól zajął 2. miejsce w grupie B i w meczach fazy play off zmierzył się ze zwycięzcą grupy C, Fablokiem Chrzanów.

W tym spotkaniu faworytem była drużyna z Chrzanowa, ale nasi zawodnicy wreszcie pokazali, że potrafią grać na hali i po bardzo dobrej grze całego zespołu pokonali Fablok 2:0. Bramki zdobyli: Maksymilian Krowiak i Kacper Purski.

Zwycięstwo nad Fablokiem skojarzyło Bibiczankę z pierwszym zespołem APMT Krzeszowice, zakończonym wspomnianą porażką 0:3 w duchu fair play. Z kolei w ostatnim meczu drużyn walczących o zwycięstwo w turnieju Bibiczanka wygrała po bramkach Kacpra Purskiego i Wiktora Wolanina z zespołem z Wilkowic 2:0.

Wygrana ta dała naszej drużynie ostatecznie 2. miejsce w całym turnieju. Do trójki najlepszych zawodników turnieju wybrany został nasz bramkarz Michał Skrzyński.

Bibiczanka wystąpiła w składzie: Michał Skrzyński – Szymon Szymanek, Szymon Gajos, Krzysztof Szczudrawa, Grzegorz Adamczyk, Kacper Purski, Maksymilian Krowiak, Patryk Żak, Kacper Cisowski, Sebastian Kucharczyk, Wiktor Wolanin. Trener – Mariusz Wojtyga.