W nowym ustawieniu: WIECZYSTA - BIBICZANKA 4:1 (1:1)

Wczoraj, 22 lutego Bibiczanka rozegrała kolejny sparing. Tym razem jej rywalem by niedawny przeciwnik z A-klasy, z którym bibiczanie toczyli zacięty bój o awans, czyli Wieczysta Kraków. Mecz zakończył się wygraną krakowian 4:1 (1:1).

Pierwsza połowa była bardzo wyrównana. Oba zespoły stworzyły sobie po kilka okazji bramkowych. Warte odnotowania są zwłaszcza trzy sytuacje stworzone przez bibiczan. Pierwsza z nich, to mocne zagranie z bocznej strefy boiska wzdłuż bramki w wykonaniu Przemysława Krawczyka omal nie zakończyła się golem samobójczym...

Druga to sytuacja Kamila Waśniowskiego, który niczym kołowy w piłce ręcznej wziął na siebie obrońcę Wieczystej i mimo jego asysty zdołał odwrócić się w stronę bramki i oddać strzał minimalnie niecelny.

Trzecia akcja była tą, która przyniosła prowadzenie dla Bibiczanki. W 36 min. bramkę strzałem głową  po dośrodkowaniu z rzutu rożnego strzelił Bartłomiej Brzeski.

Radość z objęcia prowadzenia nie trwa zbyt długo. Błąd Przemysława Krawczyka w 41 min. wykorzystał strzałem po długim rogu napastnik Wieczystej.

Po przerwie trener Bibiczanki, Marcin Kostera spróbował gry w nowym ustawieniu, co wprowadziło trochę zamieszania w szeregach bibiczan. Sytuację dość szybko wykorzystała Wieczysta, grając tym samym składem z małymi zmianami.

Krakowianie zaatakowali też  z większym animuszem, czego efektem były dwa szybko zdobyte gole. Oba po niedokładnych wybiciach. W drugim przypadku Bartłomiej Brzeski próbował jeszcze ratować "klopsa" kolegi wślizgiem, ale za jego zagranie sędzia podyktował rzut karny. Czwarta bramka padła w końcówce spotkania, ponownie w wyniku błędu zawodnika Bibiczanki przy wyprowadzaniu piłki.

Tak więc powiedzenie, że piłka nożna, to gra błędów znalazło w tym meczu potwierdzenie.

Mecz kontrolny, czwartek, 22 lutego br. Boisko Hutnika przy ul. Ptaszyckiego w Krakowie.

Wieczysta Kraków - Bibiczanka Bibice 4:1 (1:1)

Bramka dla Bibiczanki: Bartłomiej Brzeski

Bibiczanka wystąpiła w składzie:

I połowa: Piotr Król - Marek Rechemtiuk, Testowany I, Testowany II, Przemysław Krawczyk - Oleh Ponomarenko, Krzysztof Zawrzykraj, Bartłomiej Brzeski, Arkadiusz Kinasz, Stanisław Dudziński - Kamil Waśniowski

II połowa: Piotr Król - Kamil Klimczyk, Testowany I (60' - Daniel Zabiegaj), Bartłomiej Brzeski, Testowany III - Oleh Ponomarenko (60' - Przemysław Krawczyk), Konrad Zabiegaj, Patryk Majewski (80' - Oleh Ponomarenko), Dawid Waśniowski, Jakub Raj - Testowany IV.

***

Następny mecz kontrolny Bibiczanka rozegra z Maszycanką Maszyce (A-klasa) w niedzielę, 4 marca na boisku SMS w Krakowie.