DRUGIE MIEJSCE MŁODZIKÓW W LIDZE EUROPEJSKIEJ

Drużyna Młodzików AP Bibiczanka, 3 i 4 marca br. wzięła udział w dwudniowym, szkoleniowym turnieju piłkarskim zorganizowanym przez AP 21 z Krakowa. Ostatecznie podopieczni trenera Mariusza Wojtygi zajęli 2. miejsce w Lidze Europejskiej.

W dwudniowym turnieju na obiektach Fame Sport Club przy ul. Dekerta w Krakowie, wzięło udział 8 drużyn. Zespoły podzielone zostały na dwie grupy i grały w systemie każdy z każdym po 30 minut.

Dwie najlepsze drużyny spotkały się następnie w Lidze Mistrzów, a zespoły z 3 i 4 miejsca zmierzyły się w Lidze Europejskiej.

AP Bibiczanka grała w sobotniej sesji porannej z zespołami z Mazowsza: FDA Wieliszew, FFA Warszawa oraz AP 21 Kraków I.

Kłopoty kadrowe spowodowane chorobą kilku zawodników sprawiły, że nasz zespół grał tylko z jednym rezerwowym, a do tego bramkarz Michał Skrzyński z powodu kontuzji kciuka występował w linii pomocy… W tej sytuacji nasi zawodnicy, mimo wszystko radzili sobie całkiem dobrze. We wszystkich meczach walczyli bardzo dzielnie, jednak nie udało się im wygrać żadnego z nich.

Przegrali kolejno z FDA Wieliszew 0:4, FFA Warszawa 1:8 (bramka Kacpra Cisowskiego) i AP 21 Kraków I 0:3. Te wyniki sprawiły, że nasza drużyna zajęła 4. miejsce w swojej grupie i następnego dnia miała rywalizować z Lidze Europejskiej.

W pierwszym dniu turnieju AP Bibiczanka wystąpiła w składzie: Kacper Lorek – Szymon Szymanek, Krystian Paluch, Szymon Gajos, Piotr Czajka – Michał Skrzyński, Kacper Purski, Patryk Żak, Kamil Staszczak, Kacper Cisowski.

Liga Europejska

W drugim dniu krakowskiego turnieju młodzicy AP Bibiczanka rywalizowali w Lidze Europejskiej. Tego dnia sytuacja kadrowa była już nieco lepsza. Starszych kolegów wsparło także dwóch zawodników z grupy Orlików, a do bramki wrócił już Michał Skrzyński.

W pierwszym spotkaniu Bibiczanka zmierzyła się ponownie z zespołem FDA Wieliszew. Tym razem nasz zespół toczył dość długo wyrównany pojedynek. Do 26 minuty utrzymywał się bezbramkowy remis. W końcówce dwie akcje przeciwników przyniosły im zwycięstwo 2:0. Naszej drużynie dały się we znaki trudy pierwszego dnia turnieju.

W drugim meczu rywalem naszej drużyny był zespół Champions Brzesko. Mecz od początku był bardzo wyrównany. Nasi zawodnicy, przezwyciężyli zmęczenie z pierwszego dnia turnieju i grając coraz lepiej byli blisko zwycięstwa. Ostatecznie spotkanie zakończyło się remisem 0:0.

Na zakończenie turnieju Bibiczanka zmierzyła się z innym zespołem z Mazowsza, Mewą Krubin. Zwycięstwo w tym spotkaniu umożliwiało naszej drużynie zajęcie 2. miejsca w Lidze Europejskiej, ponieważ rywale z Brzeska przegrali z zespołem FDA Wieliszew 0:4.

Podopieczni trenera Mariusza Wojtygi, stanęli na wysokości zadania. W meczu, w który włożyli mnóstwo sił i zaangażowania, pokonali drużynę Mewy 1:0. Zwycięskiego gola strzelił Kacper Cisowski.

Wszyscy zawodnicy naszej drużyny obecni na tym turnieju zasłużyli na słowa pochwały przede wszystkim za wolę walki i zaangażowanie. Bardzo dobrze zaprezentowali się także dwaj zawodnicy z grupy Orlików: Dawid Flaga i Wojtek Ożóg, którzy grali bez respektu wobec starszych przeciwników.

Ostatecznie młodzicy AP Bibiczanka, zajęli 2. miejsce w Lidze Europejskiej. W nagrodę wszyscy zawodnicy otrzymali pamiątkowe medale.

W drugim dniu turnieju AP Bibiczanka wystąpiła w składzie: Michał Skrzyński, Kacper Lorek – Szymon Szymanek, Krystian Paluch, Szymon Gajos, Piotr Czajka – Karol Kawalec, Kacper Purski, Patryk Żak, Kamil Staszczak, Kacper Cisowski, Wojciech Ożóg, Dawid Flaga.

Turniej okazał się bardzo wymagający dla naszego zespołu, ale też bardzo pożyteczny pod kątem szkoleniowym. Wyniki nie były tu najistotniejsze. Liczył się aspekt treningowy i możliwość gry na sztucznym boisku przeciwko bardzo dobrym drużynom.