UDANY START. JKS Zelków - Bibiczanka 3:5 (1:3)

Na inaugurację nowego sezonu w klasie A, w niedzielę 21 sierpnia br., piłkarze Bibiczanki wygrali na wyjeździe w Zelkowie z tamtejszym JKS-em 5:3 (3:1). Po tym spotkaniu nasi piłkarze zajmują drugie miejsce w tabeli.

W przekroju całego spotkania podopieczni Marka Salamona byli drużyną lepiej zorganizowaną. Wprawdzie to gospodarze jako pierwsi strzelili bramkę, jednak bibiczanie realizując konsekwentnie przedmeczowe założenia doprowadzili do wyrównania w 21 min. za sprawą Krzysztofa Zawrzykraja. Kolejne bramki dla Bibiczanki padły w samej końcówce I połowy. Ich strzelcem był Kamil Waśniowski.  Gospodarze mieli zatem ciężkie zadanie, by w II części meczu zmienić ten niekorzystny dla siebie wynik.

Bibiczanka drugą połowę zaczęła od podwyższenia prowadzenia na 4:1 po golu Kamila Żarnowskiego w 47 min. W tym momencie przewaga gości była już na tyle widoczna, że ich zwycięstwo było raczej pewne. Wprawdzie JKS próbował jeszcze nawiązać walkę strzelając gola na 2:4, ale bramka Marcina Kurczka w 74 min. na 2:5 dla bibiczan po raz kolejny ostudziła zapędy gospodarzy.

Ostatecznie wynik meczu ustalił w 84 min. Paweł Komorowski strzelając trzecią i ostatnią w tym spotkaniu bramkę dla JKS-u. Bibiczanka zdobyła tych bramek o dwie więcej i zasłużenie wygrała w Zelkowie 5:3, zdobywając komplet punktów.

A-klasa, grupa II. 1 kolejka: 21.08.2016 r. boisko JKS Zelków.

JKS Zelków - Bibiczanka Bibice 3:5 (1:3).

Bramki zdobyli:

1:0 - 4 min. Marcin Forysiński

1:1 - 21 min. Krzysztof Zawrzykraj

1:2 - 41 min. Kamil Waśniowski

1:3 - 43 min. Kamil Waśniowski

1:4 - 47 min. Kamil Żarnowski

2:4 - 62 min. Michał Rokosz

2:5 - 74 min. Marcin Kurczek

3:5 - 84 min. Paweł Komorowski

Kary: żółte kartki: Bartosz Gągol - 53 min., Marcin Kurczek - 63 min., Stanisław Dudziński - 87 min.

JKS Zelków: 33. Paweł Długopolski - 15. Mariusz Bieda, 3. Bartosz Gągol, 2. Mateusz Radwanek, 4. Andrzej Kwaśniewski - 8. Mateusz Świerad, 16. Artur Maciejaszek, 19. Patryk Marzec, 9. Paweł Komorowski - 11. Marcin Forysiński, 20. Michał Rokosz.

Trener: Tomasz Księżyc.

Bibiczanka: 1. Piotr Król - 10. Marek Rechemtiuk, 4. Robert Łysek (46 min. - 16. Kamil Żarnowski), 2. Kamil Garbacik, 20. Michał Komenda - 8. Jakub Raj (70 min. - 19. Rafał Szych). 18. Bartłomiej Brzeski, 21. Stanisław Dudziński, 7. Krzysztof Zawrzykraj - 17. Konrad Zabiegaj (82 min. - 11. Kamil Jamróz), 29. Kamil Waśniowski (46 min. - 9. Marcin Kurczek).

Trener: Marek Salamon.

W 2 kolejce spotkań, w sobotę 27 sierpnia br. o godz. 17.00, Bibiczanka zmierzy się na własnym boisku z Górzanką Nawojowa Góra.