Przygotowania zakończone. RUSZA KRAKOWSKA KLASA A

Wysokim zwycięstwem nad LKS Polanowice aż 9:0, zakończyła drużyna Bibiczanki przygotowania do nowego sezonu 2019/2020 w krakowskiej klasie A, grupa 1. W najbliższą sobotę, 24 sierpnia o godz. 17.00 pierwszym rywalem bibiczan będą Czarni 03 Grzegorzowice.

Po spadku z ligi okręgowej, przygotowania do nowego sezonu w grupie 1, klasy A, rozpoczęły się 16 lipca. Na pierwszych zajęciach stawiła się 16-osobowa kadra pierwszej drużyny Bibiczanki. W grupie tej znalazło się czterech nowych zawodników, z których trzech ostatecznie zostało graczami KS Bibiczanka.

Zespół trenera Marka Salamona, przygotowywał się na własnych obiektach, trenując dwa razy w tygodniu. W czasie przygotowań Bibiczanka rozegrała też kilka spotkań kontrolnych.

W pierwszym meczu sparingowym z niedawnym rywalem z "okręgówki" Grębałowianką Kraków, nasza drużyna przegrała dość wyraźnie 4:0. Potem było już trochę lepiej, bowiem bibiczanie wygrali z Iskrą Krzęcin 2:1. Z kolei w trzecim sparingu, po dość dobrej grze jedynie w drugiej połowie ulegli Dąbskiemu Kraków 2:4.

Ostatnie dwa spotkania kontrolne przyniosły wysokie zwycięstwa Bibiczanki. Najpierw pokonaliśmy 7:1 LKS Novi Narama, a wczoraj (17.08) LKS Polanowice 9:0.

Miejmy nadzieję, że dobra forma strzelecka, zwłaszcza z ostatnich dwóch spotkań, znajdzie potwierdzenie, także w meczach o punkty.

Tak jak było do przewidzenia, po spadku z "okręgówki" w kadrze Bibiczanki zaszły spore zmiany. Zespół opuścili wszyscy zawodnicy, którzy zasilili kadrę na wiosnę 2019. W ich miejsce Bibiczanka pozyskała pięciu nowych zawodników. Są to: Konrad Śniaz (TS Węgrzce), Kamil Stachura (Dąbrovia Dąbrowa Tarnowska), Przemysław Styrna (LKS Orzeł Piekary Śląskie), Konrad Ekiert (LKS Wisłok Krościenko Wyżne) oraz Rafał Furgał (wolny zawodnik). Okienko transferowe trwa do 31 sierpnia i być może w tym czasie do zespołu dołączy jeszcze jeden lub dwóch zawodników.

Aktualnie kadrę Bibiczanki tworzą: bramkarze - Adrian Sobczyk i Piotr Król, pozostali zawodnicy: Karol Baran, Dawid Dragosz, Marek Rechemtiuk, Konrad Ekiert, Rafał Furgał, Michał Komenda, Przemysław Krawczyk, Marcin Kurczek, Krzysztof Zawrzykraj, Ihor Lobanov, Jakub Raj, Aleks Noworyta, Kamil Stachura, Kamil Jamróz, Kamil Klimczyk, Przemysław Styrna, Rafał Szych, Konrad Śniaz. Trenerem zespołu jest Marek Salamon, a kierownikiem drużyny Wojciech Gwóźdź.

Liczymy, że ta kadra zdoła włączyć się do walki o powrót do ligi okręgowej.

Zapraszamy wszystkich kibiców i sympatyków KS Bibiczanka, na inaugurację nowego sezonu w klasie A. W najbliższą sobotę, 24 sierpnia o godz. 17.00, Bibiczanka na własnym boisku podejmować będzie drużynę Czarnych 03 Grzegorzowice.