Młodzik D1 - II liga: Bibiczanka - AP Gołcza 0:1 GORYCZ PORAŻKI

Drużyna Młodzików Bibiczanki w 2. kolejce spotkań, po zaciętym meczu przegrała na własnym boisku z AP Gołcza 0:1 (0:1). Zwycięska bramka dla gości padła po rzucie wolnym w 19 min. spotkania. Mimo kilku okazji wynik nie uległ zmianie i nasza drużyna zeszła z boiska pokonana.

Spotkanie od początku był typowym meczem walki. Obie drużyny starały się zdobyć przewagę w środku boiska. Bibiczanka, grając bez etatowego bramkarza Michała Skrzyńskiego, którego zmogła choroba, starała się utrzymywać przeciwnika, jak najdalej od własnego pola karnego, by nie dopuszczać do strzałów z dystansu. W bramce naszej drużyny, po raz pierwszy z konieczności wystąpił pomocnik Kacper Purski, który w całym spotkaniu spisywał się bardzo dobrze.

Mimo dobrej gry w defensywie gościom udało się skutecznie zagrozić bramce Bibiczanki. W 19 min. wykonywali rzut wolny, który na bramkę ładnym strzałem obok muru zamienił Jan Kucharski.

W drugiej połowie Bibiczanka, starała się doprowadzić do wyrównania. Kilka dobrych akcji zakończyło się jednak tuż przed polem karnym zespołu z Gołczy. Najlepszą sytuację miał Sebastian Kucharczyk, ale piłkę po jego strzale z najwyższym trudem zdołał końcami palców wybronić bramkarz AP Gołcza.

Goście także starali się podwyższyć prowadzenie, stąd pod bramką gospodarzy dwa razy zrobiło się „gorąco”. Jednak obrona Bibiczanki, wspólnie z bramkarzem zdołała wyjść z opresji.

Jeszcze w ostatnich minutach swoje szanse na zmianę wyniku, miały obie drużyny, jednak żadnej z nich się to nie udało i mecz zakończył się zwycięstwem gości 1:0.

II Liga Okręgowa Młodzików D1, grupa 11. 2 kolejka. 7 kwietnia br., (niedziela) godz. 12.30. Stadion w Bibicach, przy ul. Sportowej 2. Widzów: 40. Bibiczanka Bibice - AP Gołcza 0:1 (0:1)

Mecz: 2x30 minut.

Sędziował: Bartosz Ślusarczyk

Bramka:

0:1 - 19 min. Jan Kucharski

Bibiczanka: Kacper Purski – Grzegorz Adamczyk, Szymon Szymanek, Maksymilian Krowiak, Igor Liszka, Patryk Żak, Wiktor Wolanin, Kacper Cisowski, Sebastian Kucharczyk

Na zmiany powrotne wchodzili: Krzysztof Szczudrawa, Szymon Gajos, Piotr Czajka, Bartosz Mikina, Karol Trzos, Dawid Flaga.

Trener: Mariusz Wojtyga

AP Gołcza: Jędrzej Lewartowski (31’ – Maciej Romanek) - Bartłomiej Dziubka, Mikołaj Gajda, Adrian Kaleta, Piotr Kucharski, Jan Kucharski, Dominik Miś, Mikołaj Piega, Aleksander Reszka.

Na zmiany powrotne wchodzili: Kacper Iskra, Oskar Micek.

Trener: Marcin Dudziński