LOMM. Bibiczanka - Albertus Krakow 3:0. ZWYCIĘSTWO NA ZAKOŃCZENIE

LOMM. Grupa I. Bibiczanka - Albertus Kraków 3:0 (2:0)

Zwycięstwem nad Albertusem Kraków 3:0 (2:0) zakończyła rozgrywka pierwsza drużyna Młodzików Młodszych Bibiczanki. Podopieczni trenera Mariusza Wojtygi, zajęli trzecie miejsce w grupie I i na wiosnę zagrają tzw, grupie mistrzowskiej Młodzików Młodszych. Mecz rozegrano w sobotę, 21 października o godz. 10.30 na stadionie w Bibicach w ramach 9 kolejki spotkań Ligi Okręgowej Młodzików Młodszych.

Od początku spotkania Młodzicy Bibiczanki mieli przewagę, którą potwierdzili już w 11 minucie meczu. Szybką kontrę całej drużyny zakończył strzałem Krzysztof Szczudrawa, ale piłka trafiła w obrońcę gości. Odbita futbolówka wróciła na prawą stronę do Kacpra Cisowskiego, który wyprowadził Bibiczankę na prowadzenie.

Zdobyta bramka uskrzydliła gospodarzy. W 12 minucie Kamil Staszczak, zdobył swoją pierwszą bramkę w tym sezonie strzelając na 2:0. Tym razem Kacper Cisowski dośrodkowywał z rzutu wolnego z prawej strony boiska. Piłka trafiła do Krzysztofa Szczudrawy, którego uderzenie po raz drugi zablokowali obrońcy. Pomocnik Bibiczanki ponownie wywalczył piłkę w polu karnym i bardzo mądrze podał do lepiej ustawionego na lewej stronie Kamila Staszczaka, który pewnym strzałem tuż przy prawym słupku bramki Albertusa, trafił na 2:0.

Kolejne akcje gospodarzy były potwierdzeniem ich przewagi, ale więcej bramek młodzicy Bibiczanki w tej części gry już nie zdobyli.

Goście tylko raz poważniej zagrozili bramce Bibiczanki. Szybką kontrę lewą stroną boiska, przerwał pewnym wyjściem z bramki Michał Skrzyński.

Druga połowa rozpoczęła się od dwóch groźnych akcji gości. Jednak obrońcy Bibiczanki nie dali się zaskoczyć. Bibiczanka szybko odzyskała inicjatywę i jej kilka kolejnych akcji mogło przynieść bramki. Jednak na trzeciego gola czekaliśmy do 51 min. Wtedy to Wiktor Wolanin otrzymał piłkę ze środka boiska i przeprowadził indywidualną akcję strzelając na 3:0.

W chwilę później ponownie Wiktor Wolanin mógł zdobyć czwartego gola, ale nie trafił czysto w piłkę po dośrodkowaniu Karola Kawalca, po jego bardzo dobrej akcji prawą stroną boiska.

Wynik meczu do końca nie uległ już zmianie. Bibiczanka pewnie i zasłużenie wygrała z Albertusem, zdobywając komplet punktów. Wygrana ta dała też awans podopiecznym Mariusza Wojtygi do tzw. grupy mistrzowskiej Ligi Okręgowej Młodzików Młodszych.

LOMM. Grupa I. 7 kolejka, 6 października (piątek), godz. 16.30. Stadion przy ul. Lipowej 28. Widzów: 30. Bibiczanka - Słomniczanka Słomniki 0:5 (0:1). Czas gry: 2x30min. Sędziował: Jakub Pieprzyk (http://bibiczanka.futbolowo.pl)

LOMM. Grupa I. 9 kolejka, 21 października br. (sobota) godz. 10.30. Stadion przy ul. Lipowej 28 w Bibicach. Widzów: 40. Bibiczanka - Albertus Kraków 3:0 (2:0). Czas gry: 2x30min.

Sędziował: Mariusz Wawrzeń.

Bramki zdobyli:

1:0 - 11 min. - Kacper Cisowski

2:0 - 12 min. Kamil Staszczak

3:0 - 51 min. Wiktor Wolanin

Składy drużyn:

Bibiczanka: 1. Michał Skrzyński - 6. Maksymilian Krowiak, 2. Szymon Szymanek, 8. Grzegorz Adamczyk, 7. Igor Liszka, 11. Kacper Purski, 5. Krzysztof Szczudrawa, 18. Kamil Staszczak, 10. Kacper Cisowski. Na zmiany wchodzili: 22. Kacper Lorek, 3. Krystian Paluch, 4. Piotr Czajka, 20. Patryk Żak, 21. Wiktor Wolanin, 9. Karol Kawalec, 16. Bartosz Mikina.

Trener: Mariusz Wojtyga.

Albertus Kraków: 23. Igor Broś - 2. Adrian Trójniak, 4. Kacper Łudzik, 5. Wojciech Surma, 13. Maciej Stolarz, 14. Jakub Juszczyk, 15. Szymon Białek, 16. Jakub Wyporski, 17. Jan Szyniec. Na zmiany wchodzili: 6. Antoni Kras, 7. Szymon Goc, 8. Bartosz Śliwa, 9. Jakub Kos, 10. Kristian Jamieson, 11. Jan Sochacki.

Trener: Tomasz Staszewski

***

LOMM. Grupa II. Bibiczanka - Pogoń Skotniki 0:12 (0:3).

Drugi zespół Bibiczanki po raz kolejny schodził z boiska pokonany. Tym razem podopieczni Oleksija Bilorukovoja, przegrali u siebie rewanż z Pogonią Skotniki 0:12 (0:3). Spotkanie 9 kolejki, rozegrano w niedzielę, 22 października o godz. 10.30 w Bibicach.

Bibiczanka II do przerwy przegrywała z Pogonią 0:3 i była szansa, że bibiczanie nie przegrają bardzo wysoko tego pojedynku. Jednak po przerwie już w 31 min. Dominik Dróżdż podwyższył na 4:0 dla gości i... worek z bramkami się rozwiązał.

Ostatecznie Bibiczanka II uległa Pogoni Skotniki 0:12. W pierwszym meczu tych drużyn w Skotnikach Pogoń wygrała aż 19:0. Wynik jest jednak dla naszej drużyny sprawą drugorzędną, bowiem drużyna dopiero się ogrywa w meczach ligi młodzików i zdobywa cenne doświadczenie. Zespół Bibiczanki gra młodszymi zawodnikami niż rywale, stąd też między innymi takie wysokie porażki.

Trzymamy kciuki za tą drużynę, która oprócz udziału w lidze młodzików, występuje także w Turniejach Orlików (roczniki 2007-2008) i tam radzi sobie zdecydowanie lepiej.

LOMM. Grupa II. 9 kolejka, 22 października br. (niedziela) godz. 10.30. Stadion w Bibicach przy ul. Lipowej 28. Widzów: 30. Bibiczanka - Pogoń Skotniki 0:12 (0:3). Czas gry: 2x30min.

Sędziował: Mariusz Warzeń.

0:1 - 2 min. Kacper Ziemba; 0:2 - 18 min. Wojciech Wais; 0:3 - 20 min. Szymon Kacprzak (samobójcza); 0:4 - 31 min. Dominik Dróżdż; 0:5 - 36 min. Fabian Scholtyssek; 0:6 - 41 min. Fabian Scholtyssek; 0:7 - 44 min. Kacper Ziemba; 0:8 - 45 min. Wojciech Wais; 0:9 - 46 min. Kacper Ziemba; 0:10 - 51 min. Bartłomiej Ćwikło; 0:11 - 53 min. Bartłomiej Ćwikło; 0:12 - 56 min. Wojciech Wais.

Bibiczanka: 12. Wiktor Zieliński - 8. Bartosz Franczyk, 4. Karol Michałowski, 5. Dominik Michalik, 18. Wojciech Ożóg, 13. Szymon Kacprzak, 16. Piotr Zeliaś, 25. Kajetan Warwas, 20. Dawid Flaga. Na zmiany wchodzili: 3. Szymon Gajos, 11. Filip Kłopotowski.

Trener: Mariusz Wojtyga, II trener: Oleksij Bilorukovyj.

Pogoń Skotniki: 1. Wojciech Grabski - 4. Wojciech Wais, 7. Patryk Dubas, 9. Dominik Drożdż, 10. Jakub Maniek, 11. Bartłomiej Ćwikło, 19. Ernest Jaksa, 20. Seweryn Piszczyński, 22. Karol Dróżdż. Na zmiany wchodzili: 8. Patryk Sitko, 13. Fabian Scholtyssek, 16. Kacper Ziemba, 17. Mateusz Buczyński, 18. Aleksander Styrna.

Trener: Michał Kaczmaryk