V liga. Słomniczanka - Bibiczanka 2:1. LIDER ZA MOCNY.

Lider rozgrywek, Słomniczanka okazał się za mocny dla Bibiczanki. W meczu 11 kolejki ligi okręgowej podopieczni Marcina Kostery przegrali w sobotę, 21 października w Słomnikach 2:1 (1:1). Od 55 minuty Bibiczanka grała w osłabieniu po czerwonej kartce Bartłomieja Brzeskiego.

Od pierwszej minuty spotkanie było zacięte, a gra toczyła się głównie w środku boiska. Drużyna Bibiczanki nie przestraszyła się lidera rozgrywek i grała jak równy z równym. Jednak mimo dobrej gry gości, to gospodarze objęli prowadzenie. W 37 min. gola dla Słomniczanki zdobył Patryk Strona.

Gospodarze cieszyli się z prowadzenia tylko 6 minut. W 43 min. w zamieszaniu pod bramką Słomniczanki przytomnie zachował się Marcin Kurczek, który zdobył wyrównującą bramkę. Do przerwy więc Bibiczanka zasłużenie remisowała w Słomnikach 1:1.

Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie. Dobra gra bibiczan spowodowała, że Słomniczanka nie miała zbyt wiele sytuacji do podwyższenia wyniku. Podopieczni Marcina Kostery nie zamierzali też tylko się bronić, przeprowadzając kilka składnych akcji zakończonych strzałami.

W 55 min. doszło do bardzo kontrowersyjnej sytuacji, która ostatecznie miała wpływ na końcowy wynik meczu. Po jednej z akcji gospodarzy doszło do starcia napastnika Słomniczanki z obrońcą Bibiczanki, Bartłomiejem Brzeskim. Według sędziego zawodnik Bibiczanki uderzył głową w twarz zawodnika gospodarzy, za co ujrzał czerwoną kartkę!

Rzecz w tym, że sędzia dał się nabrać na teatralne zagranie faulowanego napastnika Słomniczanki i bezpodstawnie ukarał Bartłomieja Brzeskiego. Sam "rzekomo poszkodowany" zawodnik Słomniczanki, po spotkaniu przyznał, że obrońca Bibiczanki go nie uderzył...

Bibiczanka grając od 55 minuty w dziesięciu ostatecznie uległa Słomniczance 2:1. Bramkę na wagę trzech punktów dla słomniczan strzelił w 75 min. Piotr Rojek.

V liga okręgowa: Grupa I. 11 kolejka: 21 września br. (sobota) godz. 15.00. Stadion w Słomnikach. Widzów: 70. Słomniczanka – Bibiczanka Bibice 2:1 (1:1).