Klasa A1: Bibiczanka - Spartak-Wielkanoc 1:2. NA CZERWONO I BEZ PUNKTÓW

Klasa A1:  Bibiczanka - Spartak-Wielkanoc 1:2. NA CZERWONO I BEZ PUNKTÓW

W sobotnim meczu klasy A, Bibiczanka uległa Spartakowi-Wielkanoc Gołcza na własnym boisku 1:2 (1:0). W drugiej połowie, gospodarze otrzymali aż 3 czerwone kartki i kończyli spotkanie w ośmiu, co w efekcie sprawiło, że punkty pojechały do Gołczy.

W 21 min. Jakub Raj wyprowadził Bibiczankę na prowadzenie i do przerwy gospodarze wygrywali 1:0. Gdyby podopieczni Marka Salamona prowadzili po 45 minutach gry 3:0, to goście nie mogliby mieć pretensji. W drugiej połowie około 60 min. doszło do kontrowersyjnej sytuacji, w wyniku której Spartak z rzutu karnego doprowadził do wyrównania, a w chwilę później Marcin Kurczek "wyleciał" z boiska za drugą żółtą,  a w konsekwencji czerwoną kartkę.

Po przeszło kolejnych dziesięciu minutach, drugą czerwoną kartkę w szeregach gospodarzy zobaczył Krzysztof Zawrzykraj i w tym momencie na boisku zostało już tylko 9 zawodników bibiczan. Goście wykorzystali taki obrót wydarzeń i w 80 min. po golu Marcina Gonciarza objęli prowadzenie.

W końcówce spotkania zrobiło się ponownie bardzo gorąco, za sprawą trzeciej czerwonej kartki dla zawodnika gospodarzy. Tym razem, boisko po czerwonej kartce musiał przedwcześnie opuścić Rafał Szych. Na domiar złego, tuż po zakończeniu meczu czerwoną kartką ukarany został także bramkarz gospodarzy Adrian Sobczyk.

Po meczu pełnym różnych emocji, punkty ostatecznie pojechały do Gołczy. Poziom sędziowania w wykonaniu sędziego głównego, zwłaszcza w drugiej połowie, pozostawiał wiele do życzenia.

A-klasa grupa I. 6 kolejka: 21 września br. (sobota) godz. 15.00. Stadion w Bibicach przy ul. Sportowej 2. Widzów: 40. Bibiczanka – Spartak-Wielkanoc Gołcza 1:2 (1:0).

Bramki:

1:0 – 21 min. Jakub Raj

1:1 – 63 min. Adrian Peciak z rzutu karnego

1:2 – 80 min. Marcin Gonciarz

Kartki: żółteBibiczanka: Krzysztof Zawrzykraj (28’ i 76’), Marcin Kurczek (59’ i 64’), Rafał Szych (60’, 90+3’), Marek Rechemtiuk (77’), Karol Baran (85’), Adrian Sobczyk (89’), Jakub Raj (90+4’); Spartak: Kamil Kornobis (22’), Przemysław Mitela (55’), Dominik Bąk (89’).

Czerwone kartki: Krzysztof Zawrzykraj (76’), Marcin Kurczek (64’), Rafał Szych (90+3’), Adrian Sobczyk (po zakończeniu meczu).

Bibiczanka: Adrian Sobczyk - Marek Rechemtiuk, Karol Baran, Aleks Noworyta, Konrad Ekiert (55’ – Przemysław Krawczyk), Jakub Raj, Marcin Kurzdym, Krzysztof Zawrzykraj, Szymon Sobolewski, Ihor Lobanov (55’ – Rafał Szych), Marcin Kurczek.

Trener: Marek Salamon

Spartak-Wielkanoc Gołcza: Sebastian Misiak – Radosław Zając (65’ – Michał Satora), Artur Włodarczyk (46’ – Kalebe Dos Santos Martins), Kamil Pysz, Adrian Peciak (85’ – Dominik Bąk), Łukasz Pacek, Łukasz Nawrot, Przemysław Mitela, Marcin Gonciarz, Karol Jaźwiec (60’ – Patryk Będkowski), Kamil Kornobis.

Trener: Przemysław Czapnik