Bibiczanka-Prądniczanka II 2:0. PEWNA WYGRANA

W pierwszym meczu nowego sezonu, Bibiczanka pewnie pokonała na własnym boisku rezerwy Prądniczanki Kraków 2:0 (2:0). Obie bramki padły w pierwszej połowie, a wynik mógłby być wyższy gdyby napastnicy wykorzystali wszystkie stuprocentowe okazje.

Mecz zgodnie z przewidywaniami rozpoczął się od przewagi Bibiczanki, która w pierwszym kwadransie nie schodziła z połowy gości. Jednak dopiero w 14 min. podopieczni Marka Salamona, stworzyli pierwszą groźniejszą akcję, po rzucie rożnym. Obrona gości w miarę upływu czasu zaczęła popełniać więcej błędów i kilka minut później znowu zrobiło się groźnie na przedpolu bramki Prądniczanki II. Tym razem Krzysztof Zawrzykraj z prawej strony bardzo dobrze posłał piłkę za linię obrońców, w kierunku zamykającego akcję Jakuba Raja, który oddał zbyt lekki strzał w światło bramki.

W 20 min. kolejna szybka akcja bibiczan mogła się podobać kibicom. Paweł Kurczek będąc blisko pola karnego otrzymał dobre podanie, jednak obrońca krakowian w ostatniej chwili uprzedził naszego zawodnika. Gdyby nie ta interwencja nasz zawodnik byłby sam na sam z bramkarzem.

Po długim okresie przewagi Bibiczanki, w 22 min. bardzo groźnie zrobiło się pod bramką Adriana Sobczyka. Niepotrzebna strata w środku boiska Krzysztofa Zawrzykraja, sprawiła, że Hubert Wójcik był blisko szczęścia, gdyby nie udana interwencja naszego bramkarza.

Odpowiedź Bibiczanki była równie groźna i niewiele brakowało, aby przyniosła jej prowadzenie. Marek Rechemtiuk, długim wyrzutem z autu uruchomił Kamila Żarnowskiego, jednak strzał naszego zawodnika w ostatniej chwili zablokowali obrońcy Prądniczanki. W chwilę później po rzucie rożnym Grzegorz Ziobro trafił z kolei w poprzeczkę.

Był to dobry okres gry naszej drużyny, która jednak chwilami, zwłaszcza w środkowej strefie boiska, niefrasobliwie traciła piłkę. W 27 min. druga akcja Prądniczanki II, to takiej stracie naszego zawodnika, omal nie zakończyła się bramką. Po raz drugi bardzo dobrze w naszej bramce zachował się Adrian Sobczyk, ratując swój zespół dwukrotnie w jednej akcji.

Ta akcja sprawiła, że Bibiczanka, po krótkiej przerwie na nawodnienie dla zawodników, grających w upalnych warunkach, poprawiła swoją grę w środku pola. Efekty lepszej organizacji gry w środku pola przyszły w 37 min. Dawid Witko, nowy napastnik Bibiczanki, wykorzystał nieporozumienie obrońców i bramkarza, i ładnym strzałem z ok. 16 metrów w lewy róg bramki dał prowadzenie gospodarzom.

Bibiczanie poszli za ciosem i już 5 minut później ponownie cieszyli się ze zdobytej bramki. Tym razem Dawid Witko, dokładnym podaniem uruchomił na prawej stronie Jakuba Raja, który pięknym strzałem z ok. 25 metrów spod prawej linii boiska strzelił na 2:0.

Od początku drugiej połowy goście odważniej zaatakowali z zamiarem zdobycia bramki kontaktowej. Kilka ich akcji mogło się podobać. Po jednym z rzutów rożnych, piłka znalazła się nawet w siatce bramki Bibiczanki, jednak zawodnik gości był na pozycji spalonej.

Bibiczanka miała także swoje okazje, Najlepsze zmarnowali Grzegorz Ziobro i Dawid Witko w 64 min., którzy w jednej akcji strzelając na bramkę gości trafiali w obrońców. Z kolei w 67 i 73 min. dwukrotnie Dawid Witko przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem Pradniczanki II.

Ostatecznie wynik nie uległ już zmianie. Bibiczanka odniosła pewne i zasłużone zwycięstwo. Młody zespół Prądniczanki II, w kilku akcjach zwłaszcza w drugiej połowie, próbował zagrozić bramce gospodarzy, jednak bezskutecznie.

A-klasa grupa I. 1 kolejka: 8 sierpnia br. (sobota) godz. 16.00. Stadion w Bibicach przy ul. Sportowej 2. Widzów: 40. Bibiczanka – Prądniczanka II 2:0 (2:0).