WYJAZDOWE ZWYCIĘSTWA ZE ZWIERZYNIECKIM I DRAGONEM.

Terminarz rundy jesiennej sprawia, że dotychczas drużyna Bibiczanki większość swoich meczów rozgrywa na wyjeździe. Mimo tego podopieczni Marka Salamona prezentują się na tyle dobrze, że nie przegrali jeszcze ani jednego meczu. W 6 kolejce spotkań klasy A, grupa II wygrali w Krakowie ze Zwierzynieckim, a tydzień później w 7 serii z Dragonem Szczyglice. W obu meczach nasz zespół wygrał 5:3.

Mecz ze Zwierzynieckim rozegrany został 24 września br. w Krakowie przy okazji jubileuszu zwierzynieckiego klubu. Od pierwszej minuty spotkania widać było, że gospodarze chcieli ten mecz wygrać. Ich zaangażowanie i wola walki sprawiły, że w I połowie kibice oglądali ciekawy pojedynek. Tym bardziej, że Bibiczanka także prezentowała się bardzo dobrze.

W 19 min. po samobójczym trafieniu Arkadiusza Głowackiego na prowadzenie wyszła Bibiczanka. Po kolejnej akcji było już 2:0 dla gości po bramce Kamila Żarnowskiego. Gdy wydawało się, że mecz ułożył się pod dyktando bibiczan, w końcówce I połowy, Zwierzyniecki zdobył dwie bramki i wynik do przerwy brzmiał 2:2.

Po wznowieniu gry w drugiej połowie, lepiej atakowali goście. Już w 51 min. na 3:2 dla Bibiczanki podwyższył Kamil Jamróz. Ta bramka "uskrzydliła" bibiczan, którzy osiągnęli zdecydowaną przewagę. W 69 min. na 4:2 podwyższył po raz drugi w tym meczu Kamil Żarnowski. W 76 min. było już 5:2, a strzelcem bramki była Kamil Waśniowski. Od tego momentu Bibiczanka grała już spokojniej w pełni kontrolując wydarzenia na boisku.

Wprawdzie w 79 min. rozmiary porażki na 3:5 zmniejszył jeszcze Jarosław Dziura, ale nic więcej tego dnia Zwierzyniecki nie był w stanie zrobić i zasłużenie przegrał z lepszą drużyną Bibiczanki.

W drużynie Bibiczanki w sumie udany debiut zaliczył nowy bramkarz Krzysztof Betleja.

A-klasa, grupa II. 5 kolejka: sobota, 17 września br. godz. 16.30. Stadion Dąbskiego KS w Krakowie przy ul. Dąbskiej 10. Widzów: 40 osób. Dąbski KS Kraków - Bibiczanka Bibice 2:2 (1:1). Bramki zdobyli: 0:1 - 14 min. Kamil Żarnowski 1:1 - 20 min. Daniel Pietruszka 2:1 - 52 min. Rafał Cebula (http://bibiczanka.futbolowo.pl)

A-klasa, grupa II. 6 kolejka: sobota, 24 września br. godz. 13.30. Stadion Zwierzynieckiego KS w Krakowie przy ul. Na Błoniach 1. Widzów: 50 osób.

Zwierzyniecki KS Kraków - Bibiczanka Bibice 3:5 (2:2).

Bramki zdobyli:

0:1 - 19 min. Arkadiusz Głowacki (samobójcza)

Składy drużyn:

Zwierzyniecki KS Kraków: 1. Filip Wojciechowski - 5. Szymon Filipowski, 6. Arkadiusz Gajewski, 18. Błażej Gajos, 11. Kamil Kosior (od 80 min. - 17. Mateusz Orecki) - 10. Filip Leśniewicz, 22. Illya Protopopov (od 71 min. - 9. Jarosław Dziura), 7. Paweł Rechemtiuk, 16. Marcin Rutkowski - 4. Dawid Rymarski (od 85 min. - 14. Marcin Nęcka), 13. Krzysztof Stach.

Trener: Krzysztof Klauze.

Bibiczanka Bibice: 12. Krzysztof Betleja - 10. Marek Rechemtiuk, 4. Robert Łysek, 18. Bartłomiej Brzeski, 20. Michał Komenda - 21. Stanisław Dudziński, 16. Kamil Żarnowski, 7. Krzysztof Zawrzykraj, 15. Oleh Ponomarenko - 11. Kamil Jamróz, 9. Kamil Waśniowski (79 min. - 14. Paweł Kurczek).

Trener: Marek Salamon

***

W 7 kolejce spotkań, Bibiczanka zmierzyła się na wyjeździe z Dragonem Szczyglice. Mecz zakończony zwycięstwem bibiczan 5:3, rozegrano w piątek, 30 września br. o godz. 16.30.

Po 12 minutach gry w pierwszej połowy Bibiczanka, wygrywała po bramkach Kamila Waśniowskiego (10 min.) i Stanisława Dudzińskiego (12 min.) 2:0. Zdobycie szybkiego prowadzenia, źle podziałało na podopiecznych Marka Salomona. Bibiczanie oddali bowiem inicjatywę gospodarzom, którzy już w 19 min. zdobyli bramkę kontaktową, a w 38 min. doprowadzili do wyrównania. Do przerwy było więc 2:2.

Drugie 45 minut to jeszcze większa przewaga Bibiczanki. Kolejne bramki goście strzelali w 60 min. Krzysztof Zawrzykraj, w 63 min. Paweł Kurczek i w 83 min. Marcin Kurczek. Gospodarze poważniej w tej części gry zagrozili Bibiczance w  68 min. spotkania, gdy gola na 3:4 strzelił Dariusz Molik.

A-klasa, grupa II. 7 kolejka: piatek, 30 września br. godz. 16.30. Boisko Dragonu w Szczyglicach. Widzów: 30 osób.

Dragon Szczyglice - Bibiczanka Bibice 3:5 (2:2).

0:1 - 10 min. Kamil Waśniowski

0:2 - 12 min. Stanisław Dudziński

1:2 - 19 min. Dariusz Molik

2:2 - 38 min. Maksymilian Prącik

2:3 - 60 min. Krzysztof Zawrzykraj

2:4 - 63 min. Paweł Kurczek