WAŻNE PUNKTY. Bibiczanka - JKS Zelków 2:1 (0:0)

W pierwszym wiosennym meczu przed własną publicznością Bibiczanka wygrała w meczu 14 kolejki spotkań z JKS Zelków 2:1 (0:0). Mecz nie był wielkim widowiskiem, ale liczą się punkty.

Już w pierwszej połowie gospodarze powinni strzelić co najmniej dwie bramki. Słaba skuteczność przesądziła jednak o tym, że do przerwy było 0:0. Goście w tej części gry nastawili się na grę z kontrataku, zdając sobie sprawę, że grają z liderem.

Po przerwie Bibiczanka wreszcie strzeliła bramkę. Prowadzenie dla miejscowych zdobył Michał Komenda w 47 min. Na drugiego gola kibice czekali do 63 min., kiedy to składną akcję całej drużyny wykończył Piotr Ostrowski.

Gdy wydawało się, że bibiczanie w pełni kontrolują przebieg wydarzeń na boisku, błąd obrońców sprawił, że zrobiło się nerwowo. Nieodpowiedzialne zagranie w linii obrony kosztowało Bibiczankę utratę bramki w 73 min. Strzelcem gola był Artur Kubiak.

Goście poszli za ciosem i za wszelką cenę dążyli choćby do remisu. W ostatniej akcji meczu, tylko dzięki przytomnej interwencji Roberta Łyska, udało się utrzymać prowadzenie do końca spotkania.

A-klasa, grupa II. 14 kolejka: 26 marca br. godz. 16.00 (niedziela). Stadion Bibiczanki przy ul. Lipowej 28 w Bibicach. Widzów: 60. Bibiczanka - JKS Zelków 2:1 (0:0).