W meczu na szczycie: Wieczysta Kraków - Bibiczanka 2:1 (0:0). AWANS WIECZYSTEJ!

W meczu na szczycie: Wieczysta Kraków - Bibiczanka  2:1 (0:0). AWANS WIECZYSTEJ!

W decydującym meczu o awansie do V ligi, rozegranym w niedzielę, 11 czerwca br. w Krakowie Wieczysta wygrała z Bibiczanką Bibice 2:1 (0:0). Zwycięstwo Wieczystej zapewniło jej awans do V ligi, bez względu na wyniki 26 kolejki. Bibiczanka, która pauzuje w ostatniej kolejce, zakończyła tym samym bieżący sezon na drugim miejscu, przegrywając awans na własne życzenie.

W pierwszej połowie więcej z gry miała Bibiczanka. Podopieczni Marka Salamona stworzyli dwie bardzo dobre okazje do zdobycia bramki. Najpierw groźnie sprzed linii pola karnego strzelał Stanisław Dudziński, ale piłka przeszła tuż obok prawego słupka bramki Wieczystej.Potem po szybkiej akcji całego zespołu w polu karnym Wieczystej doszło do nieporozumienia obrońcy Piotra Śwista z bramkarzem gospodarzy, po którym piłka odbiła się od poprzeczki i wyszła na rzut rożny. W kilka minut później groźny strzał z lewej strony pola karnego oddał Kamil Żarnowski, który sparował Mateusz Małek. Piłka trafiła wprost pod nogi Kamila Waśniowskiego, który bez problemu trafił do siatki. Sędzia główny po sygnalizacji asystenta, który dopatrzył się pozycji spalonej naszego napastnika i nie uznał bramki dla Bibiczanki. Z kolei w odpowiedzi po groźnym kontrataku prowadzenie dla Wieczystej mógł zdobyć Kamil Banachowicz, ale nieczysto trafił w piłkę. Do przerwy było więc 0:0.

Druga połowa rozpoczęła się od mocnego akcentu dla Wieczystej. Niedługo po gwizdku sędziego rozpoczynającego drugie 45 minut gry, Wieczysta wyszła na prowadzenie. Kamil Banachowicz zagrał prostopadle do Szymona Witka, którego  przypadkowe podanie trafiło do wbiegającego w pole karne Tomasza Sroczyńskiego. Ten mimo próbującego ratować sytuację Marka Rechemtiuka trafił do siatki. Po stracie bramki Bibiczanka dążyła do odrobienia straty i raz po raz próbowała skonstruować akcję, która da jej wyrównanie. Ataki bibiczan rozbijały się jednak o dobrze zorganizowaną obronę gospodarzy. W 71 min. Bibiczanka swoją konsekwentną grą doprowadziła do wyrównania. Po jednej z akcji lewą strona boiska bibiczanie wywalczyli rzut wolny. Piłkę około 30 metrów przed bramką gości ustawił Krzysztof Zawrzykraj po czym dośrodkował ją w pole karne Wieczystej, gdzie znakomicie znalazł się Kamil Garbacik kierując futbolówkę do bramki. Nadzieje kibiców Bibiczanki na korzystny wynik odżyły! Ale jak się wkrótce okazało tylko na chwilę.

W dwie minuty później brak koncentracji zawodników Bibiczanki wykorzystała Wieczysta, która za sprawą Bartłomieja Grzyba wyszła ponownie na prowadzenie. Po akcji na lewym skrzydle piłka trafiła do zawodnika Wieczystej, który był zupełnie niepilnowany i bez problemu trafił do bramki Krzysztofa Betlei.

Jeszcze kilka minut przed końcem meczu wprowadzony wcześniej na boisko Jakub Raj miał idealną okazję na doprowadzenie do remisu. Jednak w sytuacji sam na sam z Mateuszem Małkiem przeniósł piłkę nad poprzeczką.

Wieczysta utrzymała prowadzenie i po końcowym gwizdku sędziego Karola Pigulaka mogła świętować awans do V ligi. W ten sposób naszej drużynie nie udał się ten ostatni i najważniejszy mecz sezonu. Szkoda, bo tym razem Bibiczanka była naprawdę blisko od historycznego awansu do okręgówki. Może za rok...

A-klasa, grupa II, 25 kolejka: 11 czerwca br. (niedziela) godz. 11.00. Stadion w Wieczystej przy ul. Chałupnika w Krakowie. Widzów: 200. Wieczysta Kraków - Bibiczanka 2:1 (0:0).

Bramki zdobyli:

1:0 – 47 min. Tomasz Sroczyński

1:1 – 71 min. Kamil Garbacik

2:1 – 73 min. Bartłomiej Grzyb

Sędziował: Karol Pigulak

Kartki - żółte: 51 min. Kamil Banachowicz – 60 min. Oleh Ponomarenko, 78 min. Bartłomiej Brzeski

Składy drużyn:

Wieczysta Kraków: 27. Mateusz Małek – 90. Jakub Cieśla, 10. Piotr Świst (46 min. – 14. Jakub Świątek), 6. Kamil Górka, 2. Mateusz Niechciał – 18. Maksymilian Świątek, 9. Bartłomiej Rybski (67 min. – 23. Bartłomiej Grzyb), 3. Filip Fryc, 5. Kamil Banachowicz, 7. Tomasz Sroczyński (90 min. – 15. Rafał Koprowski) – 11. Szymon Witek (75 min. – 12. Grzegorz Kwiecień).

Trener: Michał Guja

Bibiczanka: 12. Krzysztof Betleja – 15. Oleh Ponomarenko, 18. Bartłomiej Brzeski, 20. Michał Komenda, 10. Marek Rechemtiuk - 16 Kamil Żarnowski (58 min. – 14. Paweł Kurczek), 6. Konrad Zabiegaj, 2. Kamil Garbacik, 7. Krzysztof Zawrzykraj (76 min. – 11. Kamil Jamróz), 21. Stanisław Dudziński - 99. Kamil Waśniowski (64 min. - 8. Jakub Raj).

Trener: Marek Salamon

***

Był to ostatni mecz Bibiczanki w sezonie 2016/2017. W ostatniej, 26 kolejce spotkań nasza drużyna pauzuje.