V liga: STRAŻAK "ROZGROMIONY". BIBICZANKA WYGRYWA NA WYJEŹDZIE AŻ 6:1!

W wyjazdowym spotkaniu w Przybysławicach, Bibiczanka rozgromiła zespół Strażaka aż 6:1. Mecz rozegrano w sobotę, 9 września w ramach 5. kolejki ligi okręgowej. Po tym spotkaniu Bibiczanka ma już 9 punktów i zajmuje 6 miejsce w tabeli mając tylko 2 punkty straty do lidera Orła Iwanowice.

Od początku spotkania gospodarze ustawili się wybitnie defensywnie niemal zastawiając obronne zasieki na własnej połowie. Częściej przy piłce była Bibiczanka, która starała się rozmontować szczelną obronę Strażaka. Już na początku meczu Arkadiusz Kinasz mógł otworzyć wynik, ale jego strzał z bliska obronił bramkarz gospodarzy. Bibiczanka wyszła na prowadzenie w 23 min. Kamil Kwaśny huknął z rzutu wolnego piłka trafiła w poprzeczkę a do odbitej futbolówki najszybciej doskoczył Robert Łysek i głową skierował piłkę do bramki. 6 minut później było już 2:0, w zamieszaniu pod bramką piłkę wyłuskał Przemysław Krawczyk, który zagrał do Stanisława Dudzińskiego, a ten z bliska zdobył drugiego gola dla Bibiczanki. Podopieczni Marcina Kostery cały czas atakowali stwarzając kilka naprawdę wyśmienitych sytuacji. Niestety brakowało skuteczności, za to gola zdobył Strażak. Niepotrzebny faul w polu karnym i gospodarze w 36 min. za sprawą Tomasza Wdowika złapali kontakt bramkowy. Na przerwę Bibiczanka schodziła tylko z jednobramkowym prowadzeniem.

W drugiej połowie Bibiczanka była już zdecydowanie bardziej skuteczna. Gospodarze zaś grali dopóty, dopóki wynik oscylował wokół remisu. Dopiero gol w 61 min. autorstwa Kamila Kwaśnego, po pięknej akcji Stanisława Dudzińskiego i jego mocnym, płaskim strzale, zupełnie pozbawił gospodarzy nadziei na korzystny wynik w tym spotkaniu. Kolejne gole strzelali w 75 min. Bartłomiej Brzeski i w 83 min. Marcin Kurczek (asysta Stanisława Dudzińskiego). Kanonadę zakończył już w doliczonym czasie gry Stanisław Dudziński strzałem z bliskiej odległości po dobrym podaniu od Marcina Kurczka.

Bibiczanka zasłużenie zdobyła komplet punktów, gromiąc zespół Strażaka. Minusem była skuteczność, która szczególnie w pierwszej połowie spowodowała, że bibiczanie zdobyli tylko dwie bramki. W całym spotkaniu goli mogło paść jeszcze więcej. Asystę mógł także zapisać na swoje konto bramkarz Piotr Król, ale Marcin Kurczek po jego wybiciu będąc w sytuacji sam na sam... podał piłkę do bramkarza gospodarzy.

Warto też odnotować, że udany debiut w pierwszej drużynie Bibiczanki zaliczył 16-letni Daniel Zabiegaj.

Za tydzień Bibiczanka podejmuje na własnym boisku lidera grupy 2 ligi okręgowej Orła Iwanowice. Zapraszamy zatem na mecz w niedzielę, 17 września o godz. 16:00.

V liga okręgowa, grupa I. 5 kolejka: 9 września br. (sobota) godz. 16.30. Stadion w Wielkanocy. Widzów: 50. Strażak Przybysławice – Bibiczanka Bibice 1:6 (1:2).