V liga. Orzeł Iwanowice - Bibiczanka 1:1. BYŁA SZANSA NA ZWYCIĘSTWO

V liga. Orzeł Iwanowice - Bibiczanka 1:1.  BYŁA SZANSA NA ZWYCIĘSTWO

Bibiczanka nie poddała się presji i w meczu z liderem, Orłem Iwanowice w 19. kolejce spotkań w niedzielę, 29 kwietnia zremisowała 1:1. W 93 min. Jakub Raj mógł dać swojej drużynie zwycięstwo...

Mecz mógł się zacząć idealnie dla Bibiczanki. Już w 3 min. spotkania Jakub Raj znalazł się w doskonałej sytuacji, ale piłka po jego strzale przeszła minimalnie nad bramką gospodarzy. Kolejną szansę na objęcie prowadzenie bibiczanie mieli w 17 min. Szybki atak całego zespołu zakończył silnym strzałem Kamil Kwaśny, ale piłka po rykoszecie od jednego obrońcy znowu nieznacznie minęła poprzeczkę. W 40 min. dobrą okazję miał Marcin Kurczek, który po rzucie wolnym z woleja dobijał swój ale bramkarz gospodarzy złapał piłkę zmierzającą do bramki.

Orzeł, jak na lidera przystało, nie zaprezentował nic szczególnego w pierwszej połowie. Do zagrożenia pod bramką Bibiczanki, której bronił w tym spotkaniu Krzysztof Betleja, dochodziło tylko przy stałych fragmentach.

W drugiej połowie Orzeł podkręcił tempo spychając Bibiczankę do obrony. Ale podopieczni Marcina Kostery, wiedząc, że najlepszą obroną jest atak przeprowadzili skuteczną akcję w 53 min., po której wyszli na prowadzenie. Po długim podaniu od Karola Barana w doskonałej sytuacji znalazł się Marcin Kurczek i mocnym uderzeniem strzelił na 1:0. Radość Bibiczanki nie trwała zbyt długo. W cztery minuty później gospodarze wywalczyli rzut karny i Orzeł wyrównał stan meczu. Pewnym egzekutorem "jedenastki" został Jakub Adamski.

Końcówka meczu mogła przynieść zwycięstwo Bibiczance. Najpierw w 87 min. Kamil Kwaśny główkował po rzucie rożnym tuż obok słupka, a w 3 minucie doliczonego czasu w świetną okazję zmarnował Jakub Raj. Pomocnik bibiczan będąc sam na sam przed bramkarzem zamiast przyjąć i opanować piłkę chciał z pierwszego kontaktu oddać strzał... podając piłkę w ręce bramkarza gospodarzy. Po tej akcji sędzia zakończył mecz.

Remis osiągnięty na boisku lidera na pewno cieszy, ale szkoda szansy na zwycięstwo.

V liga okręgowa, grupa I. 19. kolejka: 29 kwietnia br. (niedziela) godz. 14.00. Stadion przy Iwanowicach Włościańskich. Widzów: ok. 60. Orzeł Iwanowice - Bibiczanka Bibice 1:1 (0:0).