V liga. Bibiczanka - Bolesław 3:1. KOMPLET PUNKTÓW NA ZAKOŃCZENIE JESIENI

Komplet punktów na zakończenie rundy jesiennej zdobyli podopieczni Marcina Kostery w zaległym meczu 12 kolejki spotkań, rozegranym w sobotę, 11 listopada br. Bibiczanka po dobrym meczu, zwłaszcza w drugiej połowie, pewnie pokonała Bolesław Bukowno 3:1 (0:1).

Goście tylko raz w całym spotkaniu zagrozili bramce Bibiczanki. Było to w 22 min., kiedy to po zespołowej akcji Sebastian Karkos wykorzystał nieporozumienie bramkarza i obrońców Bibiczanki zdobywając prowadzenie dla swojej drużyny. Stuprocentowa skuteczność drużyny z Bukowna sprawiła, że do przerwy Bibiczanka przegrywała 0:1.

Po zmianie stron gospodarze, po ostrej reprymendzie trenera w przerwie meczu, szybko odrobili straty. W 49 min. wyrównał Stanisław Dudziński, który wcześniej został faulowany w polu karnym gości, po czym sam wykorzystał „jedenastkę”. W 61 min. na prowadzenie wyprowadził bibiczan Przemysław Krawczyk. Po tej bramce Bibiczanka grała już pewniej, stwarzając jeszcze kilka okazji do podwyższenia wyniku.

Jednak dopiero w 82 min. Oleh Ponomarenko zdobył bramkę na 3:1 dla gospodarzy. Taki wynik pozostał już do końca spotkania.

W ten sposób Bibiczanka wygrała ważny mecz na zakończenie rundy jesiennej i zdobyła komplet punktów. Dzięki temu zwycięstwu podopieczni Marcina Kostery kończą jesienne zmagania w lidze okręgowej na 11 miejscu w tabeli z dorobkiem 14 punktów.

Przed Bibiczanką teraz czas na spokojne przepracowanie zimowego okresu przygotowawczego i uzupełnienie kadry zespołu, który stać będzie na pewne utrzymanie się w tej klasie rozgrywkowej.

V liga okręgowa, grupa I. 12 kolejka (zaległa z 29.10): 11 listopada br. (sobota) godz. 13.30. Stadion w Bibicach przy Sportowej 2. Widzów: 70. Bibiczanka Bibice – Bolesław Bukowno 3:1 (0:1).

Sędziował: Mateusz Jurgała