UDANY REWANŻ ZA PORAŻKĘ JESIENIĄ. Bibiczanka - Sportowiec Modlniczka 2:1 (1:0)

Bibiczanka udanie zrewanżowała się drużynie Sportowca Modlniczka za porażkę w rundzie jesiennej. W niedzielnym meczu (4 czerwca br.) podopieczni Marka Salamona zasłużenie wygrali ze Sportowcem 2:1 (1:0). Po tym spotkaniu umocnili się na pozycji lidera i w następnej kolejce zmierzą się Wieczystą Kraków o awans do V ligi okręgowej.

Mecz nie był wielkim widowiskiem. Gospodarze od początku przeważali, szybko uzyskując przewagę w środku boiska. Akcja bibiczan z każdą minutą były coraz groźniejsze, jednak w decydującym momencie brakowało jakości w wykończeniu ataku lub szczęścia. Sportowiec ograniczał się raczej do przeszkadzania gospodarzom przeprowadzając w tym okresie gry jedynie kilka akcji, które nie przyniosły większego zagrożenia pod bramką Krzysztofa Betlei.

Bibiczanka na prowadzenie wyszła po upływie 30 minut gry pierwszej połowy. Wtedy to na strzał zdecydował się Michał Komenda i w końcu było 1:0. Przed przerwą bibiczanie mogli jeszcze podwyższyć prowadzenie, ale dobrych okazji nie wykorzystał dwukrotnie Kamil Waśniowski.

Co nie udało się Kamilowi przed przerwą, wyszło zaraz na początku II połowy. Po szybkiej akcji bibiczan doszło do zamieszania pod bramką Sportowca, w którym to najlepiej odnalazł się Kamil Waśniowski zdobywając bramkę na 2:0.

Po tej akcji goście stracili nieco ochotę do gry, gospodarze zaś spokojnie kontrolowali przebieg wydarzeń na boisku. Dopiero końcówka meczu przyniosła trochę ożywienia. Kilka zmarnowanych okazji zawodników Bibiczanki wyzwoliło w gościach chęć zdobycia choćby honorowego gola.

Sztuka ta udała się im w doliczonym czasie gry. Po faulu w polu karnym jedenastkę zamienił na bramkę Jarosław Bargieł. Chwilę później sędzia Mateusz Czerwień zakończył spotkanie, w którym Bibiczanka zasłużenie wygrała ze Sportowcem. Było to zarazem udany rewanż za porażkę jesienią w Modlniczce.

Za tydzień najważniejszy mecz całego sezonu dla podopiecznych Marka Salamona z Wieczystą w Krakowie, decydujący o awansie do V ligi.

A-klasa, grupa II, 24 kolejka: 4 czerwca br. (niedziela) godz. 17.00. Stadion Bibiczanki przy ul. Lipowej 28. Widzów: 60. Bibiczanka – Sportowiec Modlniczka 2:1 (1:0).

Bramki zdobyli:

1:0 – 32 min. Michał Komenda

2:0 – 47 min. Kamil Waśniowski

2:1 – 90+3 min. Jarosław Bargieł (z karnego)

Sędziował: Mateusz Czerwień

Kartki: żółte – bez kartek

Składy drużyn:

Bibiczanka: 12. Krzysztof Betleja - 20. Michał Komenda,18. Bartłomiej Brzeski, 10. Marek Rechemtiuk - 15. Oleh Ponomarenko, 2. Kamil Garbacik, 7. Krzysztof Zawrzykraj, 3. Piotr Ostrowski (80’ – 11. Kamil Jamróz), 21. Stanisław Dudziński - 14. Paweł Kurczek (46’ – 16. Kamil Żarnowski), 99. Kamil Waśniowski (66’ - 5. Arkadiusz Kinasz).

Trener: Marek Salamon

Sportowiec Modlniczka: 1. Bartosz Kozień – 2. Maksym Dębski, 4. Bartłomiej Szczygieł, 5. Paweł Hrabia, 8. Tomasz Zając (64’ – 14. Damian Zgoda) – 13. Łukasz Kanior, 16. Jacek Kierzkowski, 3. Krystian Knott, 18. Jakub Działowy – 9. Jarosław Bargieł, 10. Marcel Wilczyński

Trener: Rafał Krupa

***

W ostatnim meczu tego sezonu decydującym o awansie do V ligi okręgowej Bibiczanka zmierzy się na wyjeździe z Wieczystą w Krakowie. Początek spotkania w niedzielę, 11 czerwca br. o godz. 11 na stadionie przy ul. Chałupnika. Zapraszamy!