REMISOWY WYJAZD. Dąbski KS - Bibiczanka 2:2 (1:1).

W meczu 5 kolejki spotkań klasy A, rozegranym w sobotę, 17 września br. Bibiczanka zremisowała na wyjeździe z Dąbskim KS Kraków 2:2 (1:1). Mecz stał na dobrym poziomie, a wynik odzwierciedla to, co działo się na boisku.

Nasz drużyna objęła prowadzenie w 14 min. po zagraniu Kamila Żarnowskiego, którego "wrzutka" zaskoczyła bramkarza gospodarzy. Dąbski nie zamierzał się poddać i już po kilku minutach było 1:1. Gospodarze wykonywali rzut wolny, a piłkę po niepewnej  interwencji Piotra Króla, po strzale Tomasza Małoty, skierował do bramki Daniel Pietruszka. Do przerwy 1:1 - w trudnych warunkach przy padającym deszczu.

W 52 min. drugiej połowy na prowadzenie wyszła drużyna Dąbskiego KS. Po ładnej akcji Michała Jakubca bramkę na 2:1 zdobył Rafał Cebula. Bibiczanie wiedzieli, że ten mecz należy wygrać, więc nie zamierzali składać broni. Kilka składnych akcji sprawiło, że po jednej z nich doprowadzili do wyrównania. Dośrodkowanie z rzutu rożnego pewnym strzałem zamienił na gola Paweł Kurczek.

Od tego momentu mecz jeszcze bardziej się wyrównał. Obydwie drużyny grały bardzo ambitnie, a końcowy wynik 2:2 należy uznać za sprawiedliwy. I jak to mówił kiedyś niezapomniany trener Kazimierz Górski: "jeśli meczu nie można wygrać, to trzeba go zremisować".

Tak więc z wyjazdu do Dąbskiego KS, Bibiczanka wraca z jednym punktem.

A-klasa, grupa II. 5 kolejka: sobota, 17 września br. godz. 16.30. Stadion Dąbskiego KS w Krakowie przy ul. Dąbskiej 10. Widzów: 40 osób.

Dąbski KS Kraków - Bibiczanka Bibice 2:2 (1:1).

Bramki zdobyli:

0:1 - 14 min. Kamil Żarnowski

1:1 - 20 min. Daniel Pietruszka

2:1 - 52 min. Rafał Cebula

2:2 - 80 min. Paweł Kurczek

Kartki: żółte - 19 min.  Marek Rechemtiuk, 75 min. Kamil Waśniowski, 90 min. Paweł Kurczek,

Składy drużyn:

Dąbski KS Kraków:  15. Artur Banasik - 6. Rafał Cebula, 2. Marek Gilarski, 16. Michał Jakubiec, 5. Krzysztof Madyda - 10. Łukasz Małkowski (46 min. - 7. Mirosław Semper), 17. Tomasz Małota, 11. Piotr Piaskowski (70 min. - 8. Mateusz Radwański), 4. Karol Szot, - 9. Daniel Pietruszka (55 min. - 19. Wiktor Ziułek), 13. Andrzej Turbasa.

Trener: Krzysztof Szewczyk.

Bibiczanka Bibice:   1. Piotr Król - 10. Marek Rechemtiuk, 4. Robert Łysek (46 min. - 14. Paweł Kurczek), 16. Kamil Żarnowski, 20. Michał Komenda - 8. Jakub Raj, 18. Bartłomiej Brzeski (68 min. - 17. Konrad Zabiegaj), 21. Stanisław Dudziński, 7. Krzysztof Zawrzykraj - 11. Kamil Jamróz (46 min. - 15. Piotr Ostrowski), 29. Kamil Waśniowski (85 min. - 9. Marcin Kurczek).

Trener: Marek Salamon

***

W 6 kolejce spotkań, Bibiczanka grać będzie na wyjeździe ze Zwierzynieckim KS w Krakowie. Mecz odbędzie się w sobotę, 24 września br. o godz. 16.30.