RADOMSKA LEKCJA FUTBOLU

Drużyna Młodzików AP KS Bibiczanka Bibice, po udanym występie w turnieju Kmita Cup 2017 w Zabierzowie, w sobotę, 9 grudnia br. wzięła udział w turnieju Młodzik Cup 2017 w Radomiu. Tym razem naszej drużynie nie poszło już tak dobrze. Ostatecznie nasi młodzi zawodnicy wygrali tylko jeden mecz i zajęli 8 miejsce.

Udział w radomskim turnieju miał być okazją dla naszej drużyny do konfrontacji z zespołami z innych regionów. W turnieju Młodzik Cup 2017 w Radomiu startowały drużyny z Warszawy, Siedlec, Opoczna, Kozienic, Radomia i okolic. Łącznie 10 zespołów podzielonych na dwie grupy.

Nasz drużyna znalazła się w grupie A, w której zmierzyła się z drużynami: UKS Młodzik 18 "czarni" Radom, Ceramika Opoczno, Jedlnia Dzieciom i Jastrząb Głowaczów.

Grupę B tworzyły: UKS Młodzik 18 "żółci" Radom, Pogoń Siedlce, Energia Kozienice, Rakovia Warszawa, Orlik Radom.

W pierwszym meczu nasz zespół zmierzył się z drużyną Jedlni Dzieciom, wygrywając po bramkach Kacpra Purskiego i Szymona Szymanka 2:1. Jak się później okazało był to jedyny zwycięski mecz naszej drużyny.

W drugim spotkaniu Bibiczanka grała przeciwko zespołowi Jastrzębia Głowaczów. Mecz przez ponad 10 minut był bardzo wyrównany i nic nie wskazywało na to, że nasza drużyna przegra to spotkanie. Bramki dla Jastrzębia padły na nieco ponad minutę (pierwszy gol) i 30 sekund przed końcem spotkania (drugi gol). Ta porażka zupełnie "rozłożyła" naszych zawodników, którzy w pozostałych spotkaniach nie podjęli już walki o końcowy korzystny wynik w turnieju.

Najgorzej było w meczu przeciwko gospodarzom turnieju drużynie UKS Młodzik 18 "czarni" Radom, która rozgromiła nasz zespół aż 9:0! Kilku z naszych zawodników bardzo przeżyło tą porażkę, płacząc po stracie kolejnych goli...

W ostatnim meczu grupowym Bibiczanka zmierzyła się z Ceramiką Opoczno. Zwycięstwo w tym spotkaniu dawało jeszcze naszej drużynie szansę na grę o 5 miejsce w turnieju. Jednak to Ceramika wygrała ten mecz 3:1. Nasi co prawda zdołali strzelić bramkę kontaktową przy stanie 0:2 dla Ceramiki, ale szybka odpowiedź drużyny z Opoczna pozbawiła nasz zespół złudzeń na korzystny wynik. Honorową bramkę w tym spotkaniu zdobył dla Bibiczanki Kacper Purski.

Ostatecznie w fazie grupowej podopieczni Mariusz Wojtygi zajęli 4 miejsce i w rundzie finałowej zmierzyli się drużyną Energii Kozienice o 7 miejsce w turnieju.

Liczna grupa rodziców naszej drużyny, która wyjechała na turniej jej kibicować, liczyła, że to spotkanie uda się wygrać. Jednak nasi zawodnicy nie byli tego dnia w najlepszej dyspozycji. Do tego doszła słaba gra w obronie, która bez wsparcia pozostałych zawodników i nie była w stanie zatrzymać rywali. W ważnym momencie nie udało się naszym zawodnikom wykorzystać stworzonych dwóch dobrych okazji, z czym chwilę później lepiej poradzili sobie zawodnicy Energii. Podobnie jak w meczu  grupowym przeciwko drużynie Jastrzębia, bramki dla zespołu z Kozienic padły w samej końcówce. Wynik 2:0 dla Energii oznaczał, że nasz zespół zajął 8 miejsce w całym turnieju.

Ostatecznie radomski turniej wygrali gospodarze UKS Młodzik 18 "czarni" Radom, który w finale zwyciężył 2:0 z zespołem Jastrzębia Głowaczów. Tak więc w finale spotkali się nasi grupowi rywale.

W meczu o trzecie miejsce Pogoń Siedlce wygrała z Orlikiem Radom 2:0.

Końcowa tabela turnieju:

1. UKS Młodzik 18 "czarni" Radom

2. Jastrząb Głowaczów

3. Pogoń Siedlce

4. Orlik Radom

5. UKS Młodzik 18 "żółci" Radom

6. Ceramika Opoczno

7. Energia Kozienice

8. Bibiczanka Bibice

9. Rakovia Warszawa

10. Jedlnia Dzieciom

Podsumowując: końcowy wynik w radomskim turnieju jest zdecydowanie poniżej możliwości naszej drużyny. Młodzicy grali słabo i bez zaangażowania. Oddawali zbyt mało strzałów na bramkę rywala, a bez tego trudno jest wygrać mecz. Nie było widać w ich poczynaniach chęci odniesienia zwycięstwa i tej woli walki jaką prezentowali w Zabierzowie, walcząc o każdą piłkę.

Być może wpływ na taką ich postawę miała podróż do Radomia i wczesna pobudka, ale nie tylko nasza drużyna miała tego dnia takie uciążliwości. Poza tym zupełnie inny sposób rozgrywania rzutów autowych na hali niż obowiązuje w Małopolsce, też przyczynił się częściowo do końcowego wyniku naszej drużyny. Nie zmienia to jednak faktu, że bez niezbędnego zaangażowania i właściwej koncentracji trudno jest o dobry wynik.

Mamy nadzieję, że radomska lekcja futbolu  pozytywnie wpłynie na naszych chłopców i w kolejnym turnieju w najbliższą niedzielę, 17 grudnia w Krzeszowicach wypadną już dużo lepiej.

Głowa do góry chłopcy. Trzeba wyciągnąć wnioski z turnieju w Radomiu i w każdym następnym meczu, biegać, walczyć i strzelać! Taka jest po prostu piłka nożna, którą przecież tak bardzo lubicie!

Trudno też wyróżnić kogoś z naszych zawodników indywidualnie za występ w tym turnieju. Jednak trzeba uznać, że zawodnikiem, który w naszej drużynie mimo wszystko zasłużył na wyróżnienie, oprócz strzelca dwóch goli Kacpra Purskiego był także Igor Liszka za największe zaangażowanie na boisku.

Bibiczanka w turnieju Młodzik Cup 2017 wystąpiła w składzie:

1. Michał Skrzyński - 2. Szymon Szymanek, 3. Krystian Paluch, 4. Piotr Czajka, 14. Szymon Gajos, 5. Krzysztof Szczudrawa, 6. Maksymilian Krowiak, 7. Igor Liszka, 11. Kacper Purski, 9. Karol Kawalec, 21. Patryk Żak, 20. Kamil Staszczak, 99. Wiktor Wolanin, 8. Grzegorz Adamczyk.

Trener: Mariusz Wojtyga.

Poniżej zamieszczamy link do galerii zdjęć z turnieju w Radomiu: