POLONIA KRAKÓW ZWYCIĘŻYŁA W TURNIEJU NAGEL-BIBICZANKA CUP 2017

Polonia Kraków zwyciężyła w II Noworocznym Turnieju Piłki Nożnej Chłopców Nagel-Bibiczanka Cup 2017, rocznik 2006 i młodsi. Turniej z udziałem 6 drużyn, rozegrany został w Hali Sportowej CKPiR w Zielonkach w sobotę, 14 stycznia br. W meczu finałowym Polonia Kraków wygrała z drużyną Jadwigi Kraków w rzutach karnych 4:3. Tym samym zawodnicy Polonii Kraków obronili tytuł sprzed roku, kiedy to wygrali w I Turnieju Nagel-Bibiczanka Cup 2016.

II Noworoczny Turniej Piłki Nożnej Chłopców z rocznika 2006 i młodszych Nagel – Bibiczanka CUP 2017 odbył się z inicjatywy KS Bibiczanka Bibice przy współudziale firmy Nagel - Elektronarzędzia z Krakowa. W turnieju oprócz gospodarzy, drużyny AP KS „Bibiczanka” uczestniczyły dwa zespoły Zieleńczanki Zielonki, PKS Jadwiga Kraków, Polonia Kraków i Puszcza Niepołomice. Sędzią zawodów był Paweł Wiliński z KS Myślenice.

Turniej rozegrany został systemem "każdy z każdym". Następnie cztery najlepsze drużyny w wyniku losowania utworzyły pary półfinałowe.

Wyniki meczów w systemie „każdy z każdym”:

Lp.

(3) Polonia Kraków – (6) Zieleńczanka II Zielonki

Mecz nr 15

(4) Puszcza Niepołomice – (5) Zieleńczanka I Zielonki

Tabela po fazie „każdy z każdym”:

Nagel – Bibiczanka Cup 2017

PKT

1.

Puszcza Niepołomice

8-0

2.

PKS Jadwiga Kraków

9-3

3.

Polonia Kraków

15-2

4.

Zieleńczanka I Zielonki

7-7

5.

Zieleńczanka II Zielonki

1-10

6.

Bibiczanka Bibice

1-19

Zespoły, które zajęły miejsca 5-6 rozegrały mecz o 5 miejsce w turnieju. W tym spotkaniu drugi zespół Zieleńczanki Zielonki wygrał z gospodarzami drużyną Bibiczanki 1:0. Tak więc 5 miejsce zajęła Zieleńczanka II Zielonki.

W pierwszym półfinale spotkały się drużyny Zieleńczanki I Zielonki i Polonii Kraków. W regulaminowym czasie gry było 0:0, a o końcowym wyniku rozstrzygnęły rzuty karne, w których Polonia wygrała 2:0.

Z kolei w drugim półfinale PKS Jadwiga Kraków niespodziewanie wygrała z Puszczą Niepołomice 1:0.

Tak oto w meczu o 3 miejsce Puszcza Niepołomice zmierzyła się z Zieleńczanką I Zielonki wygrywając 3:0.

W finale natomiast Polonia Kraków spotkała się z drużyną PKS Jadwiga Kraków. Całe spotkanie było bardzo zacięte i dostarczyło wiele emocji. Obie drużyny chciały wygrać ten mecz, bliżej wygranej byli zawodnicy Polonii Kraków, ale w końcówce spotkania dwie wspaniałe interwencje bramkarza Jadwigi sprawiły, że mecz zakończył się bezbramkowym remisem.

O końcowym wyniku zdecydowały rzuty karne, w których lepsza okazała się Polonia Kraków wygrywając 4:3. Tym samym podopieczni trenerów Kamila Kwolka i Krzysztofa Spytka, wygrali drugą edycję Noworocznego Turnieju Nagel-Bibiczanka Cup 2017.

Zwycięska drużyna Polonii Kraków (na zdjęciu) grała w składzie - w górnym rzędzie od lewej: Patryk Kącki, Michał Skrzyński, Olaf Majewski, Krystian Paluch, Karol Kawalec, Kacper Cisowski, Jakub Tarach, Piotr Żołek, II trener Krzysztof Spytek, w dolnym rzędzie od lewej: Bartłomiej Bąk, Tobiasz Rozmarynowski.

Nagrody indywidualne zdobyli: Tobiasz Rozmarynowski (Polonia Kraków), który został najlepszym zawodnikiem turnieju; Damian Stępniowski (Puszcza Niepołomice) - król strzelców turnieju, który zdobył 6 goli oraz Mikołaj Despet (PKS Jadwiga Kraków), najlepszy bramkarz turnieju.

Wszystkie zespoły zostały nagrodzone pucharami, dyplomami oraz nagrodami rzeczowymi w postaci piłek marki Select, ufundowanymi przez firmę Nagel-Elektronarzędzia z Krakowa.

Nagrody wręczali: Wojciech Gwódź, właściciel firmy Nagel-Elektronarzędzia, Jerzy Król, wiceprezes KS Bibiczanka Bibice.

Podziękowania należą się także naszym sponsorom: firmie Nagel – Elektronarzędzia z Krakowa, MG Sport Maciej Gacek dystrybutorowi marki Select, Pizzerii Filippo z Węgrzc k/Krakowa oraz KS „Bibiczanka” Bibice.

Do zobaczenia w przyszłym roku.