PEWNIE I WYSOKO. Bibiczanka - Krakus Swoszowice 6:0 (5:0)

W meczu 16 kolejki spotkań klasy A w grupie II (9,04.br), podopieczni trenera Marka Salamona pewnie i wysoko pokonali na własnym boisku Krakus Swoszowice aż 6:0 (5:0). Bibiczanka po tym spotkaniu, nadal zajmuje 1 miejsce w tabeli mając rozegrany o jeden mecz więcej.

W końcu zawodnicy Bibiczanki wygrali strzelając kilka bramek. Wynik spotkania "otworzył" w 9 min. Kamil Waśniowski. Akcję zapoczątkował na lewej stronie Michał Komenda, świetnie podając do wychodzącego w pełnym biegu lewą stroną Oleha Ponomarenko. Ten wbiegł z piłką w pole karne, gdzie podał do będącego sam na sam z bramkarzem Kamila Waśniowskiego. Napastnik gospodarzy nie dał szans Bartoszowi Spólnikowi i Bibiczanka objęła prowadzenie.

Po zdobyciu bramki Bibiczanka kontrolowała przebieg wydarzeń na boisku, choć w pierwszych 5 minutach gry, to goście dwukrotnie próbowali zagrozić bramce Krzysztofa Betjei.

W 25 min. było już jednak 2:0 dla gospodarzy. W indywidualnej akcji przed narożnikiem pola karnego został sfaulowany Jakub Raj. Do piłki ustawionej w okolicy 18 metra od bramki podszedł Stanisław Dudziński i pięknym, technicznym strzałem w okienko bramki Krakusa podwyższył prowadzenie.

Ta bramka sprawiła, że bibiczanie grali teraz z jeszcze większym spokojem i raczej pewni swego. W tym okresie gry groźnie na bramkę gości uderzał Bartłomiej Brzeski, a strzał Jakub Raja  z ok. 25 m. został w ostatniej chwili zablokowany przez obrońcę.

W 39 min. padła trzecia bramka dla Bibiczanki. Tym razem Kamil Waśniowski zrewanżował się za podanie Olehowi Ponomarenko przy pierwszej bramce, podając koledze wychodzącemu na czysta pozycję.

W dwie minuty później było już 4:0!  Paweł Nowak z Krakus zagrał na tyle niefortunnie, że pokonał własnego bramkarza. Samobójcze trafienie odebrało gościom chęć do gry i po upływie kolejnych 2 minut, Bibiczanka wygrywała już 5:0. Tym razem bramkarza gości strzałem pod poprzeczkę pokonał Arkadiusz Kinasz.

Druga połowa zaczęła się od mocnego uderzenia gospodarzy, którzy tego dnia wreszcie strzelali jak należy. W 53 min. po akcji prawą strona boiska na 6:0, po raz drugi w tym meczu, podwyższył Kamil Waśniowski.

Więcej bramek w tym spotkaniu już nie padło, aczkolwiek goście próbowali zdobyć choćby honorową bramkę. Mieli ku temu dwie okazje pod koniec meczu. Jednak dwukrotnie dobrymi interwencjami popisał się Piotr Król, który w drugiej połowie zastąpił w bramce Bibiczanki, Krzysztofa Betleję.

Bibiczanka odniosła w pełni zasłużone i wysokie zwycięstwo. Przynajmniej do najbliższej kolejki pozostanie tym samym na fotelu lidera grupy II.

A-klasa, grupa II, 16 kolejka: 9 kwietnia br. godz. 16.00 (niedziela). Stadion Bibiczanki przy ul. Lipowej 28. Widzów: 60. Bibiczanka - Krakus Swoszowice-Kraków 6:0 (5:0).