ORLIKI TUŻ ZA PODIUM W TURNIEJU RUDAWA WINTER CUP

Drużyna Orlików naszej Akademii, którą prowadzą trenerzy Oleksij Bilorukavyj i Łukasz Flaga z turnieju na turniej radzi sobie coraz lepiej. W niedzielę, 11 marca br. nasz zespół wystąpił w Turnieju Rudawa Winter Cup w Zabierzowie, w którym zajął 4 miejsce. W meczu o 3. miejsce bibiczanie przegrali 1:2 z Sankowią Sanka.

W fazie grupowej zespół Orlików najpierw pewnie wygrał z Kmitą Zabierzów 2:0, po dwóch bramkach Dawida Flagi. W całym spotkaniu Bibiczanka kontrolowała przebieg meczu i w pełni przeważała nad rywalem odnosząc zasłużone zwycięstwo.

W dwóch kolejnych pojedynkach Bibiczanka zanotowała dwa remisy. Najpierw bezbramkowo zremisowała z Iskrą Radwanowice. Przewaga bibiczan była bardzo wyraźna. Nasi zawodnicy stworzyli sobie dużo okazji do zdobycia bramki, ale zabrakło im także trochę szczęścia… Dwa razy trafili w słupek i raz w poprzeczkę bramki przeciwnika, dla którego było to szczęśliwy remis.

W meczu z Clepardia Kraków, Bibiczanka zremisowała 2:2. Ponownie dwa gole strzelił Dawid Flaga.

Mecz był wyrównany. Dużo niewykorzystanych sytuacji z obu stron. Gdyby naszym zawodnikom nie zabrakło koncentracji w końcówce, to mogli wygrać ten pojedynek. Stworzyli dwie stuprocentowe sytuacje.

Ostatecznie Bibiczanka zajęła 2 miejsce w grupie i awansowała do półfinału.

W meczu półfinałowym nasz zespół trafił na drużynę Hutnika Kraków, przegrywając po walce 0:1.

Było to kolejny bardzo wyrównany mecz. Hutnik było nieco lepiej zorganizowany, co nasi zawodnicy nadrabiali ambicją i wolą walki. Wynik sprawiedliwy, ale przy odrobinie szczęścia nasz zespół mógł ograć krakowian, stwarzając więcej sytuacji bramkowych.

Porażka z Hutnikiem sprawiła, że Bibiczanka grała o 3 miejsce w turnieju

W spotkaniu z Sankowią Sanka, nasz zespół przeważał, ale dość przypadkowe i kuriozalne bramki strzelali przeciwnicy. Poza tym ostra gra drużyny Sankowii sprawiła, że trzech naszych zawodników musiało opuścić boisko. Mimo wielu dogodnych sytuacji, zabrakło szczęścia i precyzji. Choć wynik nie oddaje przebiegu meczu, to jednak Sankowia wygrała z Bibiczanką 2:1.

Bramkę w tym spotkaniu dla naszej drużyny zdobył Szymon Synowiec

Drużyna Orlików zajęła ostatecznie 4 miejsce w tym turnieju, ale pozostał niedosyt, bo przy odrobinie szczęścia była nawet szansa na pierwsze turniejowe zwycięstwo.

AP Bibiczanka wystąpiła w składzie: Szymon Kacprzak- Karol Michałowski, Alan Lewicki, Bartosz Franczyk, KacperLubieński - Wojciech Ożóg, Szymon Synowiec, Filip Kłopotowski, Bartosz Byrski - Bartosz Marzec, Dawid Flaga.

Trenerzy: Oleksij Bilorukavyj i Łukasz Flaga.

Całej drużynie Orlików należą się brawa i gratulacje za postawę w tym turnieju.